احتمال کاهش ۱۰ درصدی تصادفات جاده ای

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی کشور از کاهش ۷ درصدی تلفات جاده‌ای کشور در پنج ماه امسال خبر داد و اعلام کرد با اقدامات انجام شده تا پایان نیمه اول سال ۹۱ میزان کاهش تلفات ناشی از حوادث رانندگی به ۱۰ درصد می رسد.

به گزارش ممتازنیوز، سردار اسکندر مومنی در گفتگو با مهر اظهار داشت: با آغاز مرحله دوم سفرهای تابستانی که به نظر می‌رسد تا سوم مهر ماه ادامه پیدا کند همچنان جاده‌های ما شلوغ، پر‌حجم و پر‌تردد است و پلیس تدابیر ویژه‌ای را اندیشیده‌ تا به رغم افزایش ۱۵ تا ۲۰ درصدی تردد جاده‌ها و سفرهای برون شهری میزان تلفات و خسارات کاسته شود.

وی افزود: باهماهنگی و همکاری تمام دستگاه‌ها، پلیس راه، راهداریها، اورژانس، هلال احمر، امداد خودرو و آتش‌نشانی در آمادگی کامل به سر می‌برند تا از بروز تصادفات و تلفات جلوگیری کنند.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی با اشاره به ثبت تخلفات رانندگی از طریق دوربین‌های ثبت تخلف، دوربین‌های نظارتی، ماموران کنترل نامحسوس و بازرسان کنترل نامحسوس گفت: پلیس با رانندگان پرخطر بدون اغماض برخورد و علاوه بر اعمال قانون و نمره منفی به رانندگان متخلف، خودروهای آنها را توقیف و به پارکینگ منتقل می‌کند.

سردار مومنی از بکارگیری بیش از ۳۵۰۰ نیروی کمکی مراکز آموزشی و دانشگاه علوم انتظامی برای کمک به پاسگاه‌های پلیس راه و پلیس های استان‌ها طی این مدت خبر داد و گفت: در جهت روانی ترافیک در محورهای مواصلاتی از خودروهای سایر واحدهای انتظامی برای کمک به پاسگاه‌های پلیس راه استفاده می‌شود.

وی انحراف به چپ، سرعت و سبقت غیرمجاز، خستگی و خواب آلودگی‏، عدم توجه به جلو و عدم کنترل وسیله نقلیه، استفاده از تلفن همراه را از عوامل مهم تصادفات رانندگی برشمرد و گفت: پلیس علاوه بر اعمال قانون و نمره منفی به رانندگان مزبور، خودروهای آنها را توقیف و به پارکینگ منتقل می‌کند.

رئیس پلیس راهور با اعلام اینکه حتی یک کشته نیز در جاده‌های کشورمان زیاد است، ابراز داشت: در سال گذشته در مجموع ۱۴ درصد میزان تلفات جاده‌های ما در سراسر کشور کاهش یافت که امسال نیز این روند کاهش و تعدیل را شاهد هستیم.


ممتازنیوز/momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *