احراز رتبه اول “فولاد سازی” ایران در سطح خاورمیانه‌

گردآوری شده توسط گروه اقتصاد ممتاز نیوز:

انجمن جهانی فولاد در گزارش ممتاز به نقل ازی دربارهٔ میزان تولید فولاد خام در جهان اعلام کرد: در سال ۲۰۲۲ ایران در سطح خاورمیانه‌ به کسب رتبه برتر فولاد سازی دست یافت بطوریکه تولید فولاد خام ایران در دسامبر رشد بیش از ۱۳درصدی داشته است.

به گزارش ممتاز به نقل از گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران به نقل از  شاتا؛ انجمن جهانی فولاد در گزارش ممتاز به نقل ازی دربارهٔ میزان تولید فولاد خام در جهان اعلام کرد:‌ ایران در ماه دسامبر ۲۰۲۲ نیز با تولید یک میلیون و ۳۵۰هزار تن شمش فولادی رشد ۱۳٫۶ درصدی را نسبت به تولید مدت مشابه سال ۲۰۱۲ کسب کرد.
 
بر این اساس؛ کشورمان همچنین در ۱۲ ماه سال قبل میلادی افزون بر ۱۵٫۴ میلیون تن فولاد خام تولید کرد و توانست در بین کشورهای منطقه خاورمیانه در رتبه اول جای گیرد. این میزان تولید ۶٫۶ درصد بیش از کل تولید سال ۲۰۱۲ محسوب می گردد.
 
همچنین در سال قبل میلادی چین با تولید ۷۷۹ میلیون تنی همچنان در جایگاه اول جهان جای گرفت و پس از آن ژاپن با ۱۱۰ و ایالات متحده با ۸۷ میلیون تن شمش فولادی در رده های دوم و سوم جهان ایستادند. در جدول تولیدکنندگان فولاد کشورمان در رتبه پانزدهم دنیا قرار گرفت.
 
گفتنی است: مجموع تولید جهانی فولاد خام در سال قبل میلادی با رشد ۳٫۵ درصدی نسبت به سال ۲۰۱۲ بالغ بر یک میلیارد و ۶۰۷ میلیون تن شد.

انتهای پیام/


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *