احزاب منحل شده اجازه فعالیت مجدد ندارند

عضو کمیسیون ماده ۱۰ احزاب:

ایران > احزاب– ممتازنیوز:
عضو کمیسیون ماده ۱۰ احزاب مجلس هشتم با تاکید براینکه با تغییر دولت، حزب منحله مشارکت نمی تواند فعالیت خود را آغاز کند، گفت: حزب منحله مشارکت با پیشنهاد کمیسیون ماه ۱۰ احزاب و رای دادگاه منحل شد و اعضای این حزب تنها در قالب حزب تازه می توانند فعالیت خود را از سر گیرند.

حمیدرضا فولادگر در گفتگو با خبرنگار مهر، در واکنش به تحرک اعضای احزاب منحله مشارکت و مجاهدین برای فعالیت مجدد سیاسی ، گفت: کمیسیون ماده ۱۰ احزاب پیشنهاد تعلیق احزاب منحله مشارکت و مجاهدین را بدلیل نقش آفرینی در فتنه ۸۸، (مطابق با ماده ۱۶ قانون احزاب) به قوه قضاییه ارائه داد و در قوه قضاییه نیز دادگاهی به همین منظور تشکیل و رای به انحلال این احزاب داد.

وی همچنین با اشاره به اظهارات یکی از اعضای حزب منحله مشارکت که گفته است “حزب مشارکت فعالیت خود را قانونی می‌داند و حال که یک دولت قانونمدار به جای یک دولت قانون‌ گریز روی کار آمده تصمیم دارد، تا قبل از پایان سال جاری کنگره خود را برگزار کند.” توضیح داد: انحلال حزب مشارکت هیچ ربطی به دولت قبل نداشته که با تغییر دولت این حزب بتواند فعالیت خود را آغاز کند، انحلال بعضی احزاب مربوط به پیشنهاد کمیسیون ماده ۱۰ احزاب است که از سه قوه نماینده دارد.

عضو کمیسیون ماده ۱۰ احزاب مجلس هشتم، با تاکید براینکه هرنوع فعالیت و یا برگزاری کنگره توسط اعضای حزب منحله مشارکت غیرقانونی است، گفت: این حزب می تواند مراتب اعتراض خود را به رای دادگاه از طریق مراجع قانونی پیگیری کند، گرچه اعتراض به رای دادگاه نیز خود مراتب و مهلت قانونی دارد.

به نقش آفرینان فتنه ۸۸ مجوز تاسیس حزب داده نمی شود

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی، در پیشنهاد ای به اعضای احزاب منحله گفت: اعضای احزاب منحل شده می توانند درخواست تاسیس حزب تازه از کمیسیون ماده ۱۰ احزاب داشته باشند.

فولادگر در پاسخ به این سوال که آیا همین اشخاص می توانند در قالب حزب تازه فعالیت حزبی و سیاسی داشته باشند، گفت: اعضای احزاب منحله می توانند درخواست تاسیس حزب تازه را به کمیسیون ماده ۱۰ احزاب ارئه بدهند که طبعا در مورد آنان استعلام صورت می گیرد و قطعا به اشخاصی که در فتنه ۸۸ نقش داشته اند مجوز فعالیت داده نخواهد شد .


RSS
منبع:همشهری
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *