احضار خریداران امتیاز خودروهای لوکس

اسفند ۱۴۰۱

معاون ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز از تدوین برنامه‌ای برای پیگیری وضعیت فروش امتیاز ورود اتومبیل‌ توسط ساکنین جزیره ابوموسی به ثمن بخس (کمترین قیمت) خبرداد و گفت: اشخاصی که با نازل‌ترین قیمت، این امتیازات را از ساکنین جزیره خریداری می کنند، احضار می‌شوند.

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران ؛ مهدی ابویی در گفتگو با مهر گفت: ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز با همکاری گمرک و کمیسیون استانداری هرمزگان وضعیت فروش امتیاز ورود اتومبیل توسط ساکنین جزیره ابوموسی در دست بررسی دارد.

معاون ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز با اشاره به اینکه امتیاز ورود اتومبیل بدون پرداخت عوارض متعلق به ساکنین این جزیره است، افزود: بعضی از اشخاص، این امتیاز را از ساکنین ابوموسی به ثمن بخس و نازل‌ترین قیمت خریداری می کنند.

وی ادامه داد: ساکنین ابوموسی امتیاز خود را به اشخاصی که می توانند اتومبیل وارد کشور کنند، می فروشند، اما بعضی از آنها با کمترین قیمت امتیاز را واگذار می کنند که ستاد در حال پیگیری این موضوع از طریق فرمانداری ابوموسی و گمرک است.

ابویی تصرح کرد: براین اساس خریدار باید فروشنده را با افزایش نرخ راضی کند، زیرا بعضی از ساکنین جزیره با وجود اینکه امتیاز خود را واگذار کرده اند اما به سبب نرخ پائین فروش امتیاز ناراضی می باشند، بنابراین با توجه به اینکه مشخصات خریداران وجود دارد به آنها مراجعه می گردد.

معاون ستاد مرکز مبارزه با قاچاق کالا و ارز خاطرنشان کرد: اگر این اشخاص برای مراجعه و افزایش قیمت مراجعه نکنند، از طریق شکایت ساکنین ابوموسی احضار می شوند.

براساس مجوز و مصوبه دولت، ساکنین جزیره ابوموسی می توانند بدون پرداخت هیچگونه حقوق ورودی و عوارض، یک خودرو وارد کنند. در مصوبات دولت هیچ اشاره به نوع خودرویی که این اشخاص وارد می کنند، نشده است و ورود آنها غیرقانونی نیست.


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *