احمدی‌نژاد: توانستن، نشانه آینده روشن، پیشرفت، کرامت و عظمت ملت ایران است

۳۱فروردین به نقل از منبع ذکر شده، در پرتال خبری ممتاز نیوز منتشر گردیده است

چهارمین دوره سفرهای استانی هیئت‌ دولت به استان خوزستان/۱۸

رئیس‌جمهور با تأکید بر اینکه توان داخلی نشان آینده روشن، توانستن و عظمت ملت ایران است،‌ گفت: معتقدم ملت ایران هر چیزی را که بخواهد می‌تواند به دست آورده و از آن استفاده کند، چرا که امروز توانستن نشانه پیشرفت، کرامت و عظمت این ملت است.

به گزارش حوزه دولت باشگاه خبرنگاران به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، محمود احمدی نژاد بعد از ظهر امروز (دوشنبه) در جریان افتتاح سد گتوند و فاز اول نیروگاه ۲ هزار مگاواتی این سد در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به پروژه‌هایی که امروز در سطح استان خوزستان افتتاح شد، از جمله جاده مهم و پرتردد آبادان به ماهشهر و ۴ مجموعه پتروشیمی در این شهرستان، گفت: سد گتوند بزرگترین سد خاکی کشور است که به لحاظ فنی، زمین‌شناسی و مطالعات ساختار زمین‌ از پیچیدگی‌های خاصی برخوردار بوده و متخصصان ایرانی توانستند این کار بزرگ را به خوبی طراحی و اجرا کنند.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه با افتتاح این سد، برنامه‌های اصلی مربوط به رودخانه کارون تکمیل می‌شود و سالانه ۴٫۵ میلیون متر مکعب به حجم ذخیره آب کشور اضافه خواهد شد، تصریح کرد: ‌با اجرا و احداث این سد، تولید برق و مصرف آب در تمام فصول سال هماهنگ خواهد شد.

احمدی‌نژاد با اشاره به اینکه دریاچه سد گتوند دارای ۹۰ کیلومتر طول است که می‌تواند، سبب ایجاد منطقه گردشگری بسیار خوبی در این منطقه شود، تصریح کرد: در کنار این سد، پروژه نیروگاه ۲ هزار مگاواتی گتوند قرار دارد که فاز اول آن با ظرفیت هزار مگاوات دارای ۴ توربین ۲۵۰ مگاواتی است.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه ایران کشوری در حال پیشرفت است و دائماً نیاز به تولید برق دارد، توانمندی متخصصان کشور در طراحی توربین تولید برق ۲۵۰ مگاواتی را مورد تأکید قرار داد و گفت: پیش از این توربین‌های مورد نیاز در نیروگاه‌های برق‌آبی از خارج کشور تأمین می‌شد و طی سال‌های اخیر طراحی این توربین‌ها در خارج از کشور و ساخت آن در داخل انجام می ‌شد، ولی امروز با توانمندی متخصصان تمام مراحل طراحی و ساخت این توربین‌ها در داخل کشور صورت خواهد گرفت.

احمدی نژاد اظهار امیدواری کرد که فاز بعدی نیروگاه گتوند توسط توربین‌های ۱۰۰ درصد داخلی هر چه زودتر به بهره‌برداری برسد.

رئیس‌جمهور همچنین ضمن تبریک ساخت این سد به ملت ایران، متخصصان و همه کسانی که در مسیر احداث این سد، تلاش کرده‌اند، گفت: ساخت سد گتوند و نیروگاه آن نشانی از توانمندی متخصصان داخلی کشور در انجام کارهای بزرگ است.

احمدی نژاد همچنین با حضور در یادمان جانباختگان عرصه سازندگی به مقام شامخ همه کسانی که در حوادث کاری سد گتوند جان خود را فدا کرده‌اند، ادای احترام کرد.
انتهای پیام/


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ