احمدی‌نژاد:جماران۲ حاصل خودباوری است

۲۷م اسفند ،

رئیس جمهور گفت: ساخت ناوشکن پیشرفته جماران ۲ حاصل خودباوری و همدلی ملت و جوانان سرزمین ایران است.

به گزارش ممتازنیوز به نقل از فارس، محمود احمدی‌نژاد در جریان مراسم به آب‌اندازی ناوشکن جماران ۲ با تبریک میلاد حضرت زینب (س) اظهار کرد: خدا را شاکرم از اینکه در یکی از بهترین روزهای سال توفیق سفر به یکی از بهترین مناطق کشور و حضور در این مراسم پرافتخار را عنایت فرمود.

وی حرکت امام حسین (ع) را راه پیروزی خواند و افزود: ایمان وصلابت و ایستادگی و هوشمندی حضرت زینب (س) نشانه عشق او به امام بود.

رئیس جمهوری گفت: اگر اتفاق کربلا نبود عشق و امیدی به آینده اسلام در جهان نبود .

وی گیلان را سرزمین عالمان و دیار رحمت و صمیمت و مقاومت مردان و زنان بزرگ و میرزا کوچک جنگلی خواند و افزود: گیلان دیار زرخیز است که انسان‌های متعالی در آن پرورش می‌یابند.

احمدی‌نژاد، با تصریح بر اینکه شاهد به نتیجه رسیدن کاری بزرگ هستیم، اذعان کرد: پشت جمله به آب انداختن یک ناو، خطرپذیری‌های بزرگ و تصمیم‌گیری‌ها و دلاوری‌های مهم نهفته است.

وی فعالیت این ناوشکن را رزم در دریا نامید و گفت: در بدنه و سازه این ناو که باید تلاطم‌های دریای خزر را تحمل کند، کاری مهندسی پیشرفته  صورت گرفته که با سرعت حداکثری وارد آب می‌شود و تجهیزات آن هر یک کاربردی دارد و بسیار تخصصی و ارزشمند است.

رئیس جمهوری، با اشاره به اینکه ناوشکن جماران «یک» در آب‌های جنوب مشغول فعالیت است، خاطرنشان کرد: جماران ۲ پیشرفته‌تر است.

احمدی‌نژاد اذعان کرد: قرار شده موتورهای کشتی نیز ساخت ایران شود.

وی دربارهٔ فعالیت رزمی ناوشکن جماران ۲ بیان کرد: در این ناو تجهیزات زیرسطحی نصب شده است.

احمدی‌نژاد، قابلیت تدافعی، تهاجمی و رهگیری، مجهز بودن به انواع توپ، اژدر و موشک و رادارهای تاکتیکی سطحی و هوایی را از ویژگی‌های ناوشکن جماران ۲ نامید.

وی تجهیزات پدافندی و آفندی را از ویژگی‌های دیگر ناوشکن جماران ۲ عنوان کرد و یادآور شد: تجهیز به سامانه‌های جامع مدیریت نبرد و جنگ الکترونیک از دیگر خصوصیات این شناور به شمار می‌رود.

رئیس جمهوری، با بیان اینکه در ساخت ناوشکن جماران ۲ کاری بزرگ و ارزشمند انجام شده است، خاطرنشان کرد: بسیاری از اینها در مرز دانش روز دنیاست.

وی با قدردانی از دست‌اندرکاران و سازندگان ناوشکن به ویژه وزیر دفاع، صنایع دریایی و… متذکر شد: همه کمک کرده و ارزیابی و طراحی کردند تا این دستاورد بزرگ تقدیم ملت ایران شد.

احمدی‌نژاد اذعان کرد: مهم‌تر از ساختن این سامانه‌ها، روحیه ایمان و خودباوری است که در این صورت حد و مرزی برائ پیشرفت وجود ندارد و ملت باید روی پای خود بایستد و زمانی که تمام ایمان با هم باشد شکست معنا ندارد.

وی با اشاره به اینکه می‌خواستند روزی هسته‌ای ایران را از بین ببرند، گفت: دانش هسته‌ای ایران همواره وجود دارد و همت و اراده و خودباوری در اندیشه متخصصان این سرزمین موج می‌زند و این رمز ماندگاری است.

رئیس جمهوری، حضور ناوشکن در دریای خزر را برائ تقویت دوستی‌ها برپایه امنیت برائ همه و مقابله با افراط‌گرایی‌ها و کسانی که می‌خواهند امنیت دریای خزر را به خطر بیندازند، ذکر کرد.

وی حضور ناوشکن جماران ۲ در دریای خزر را برائ مقابله با جریان قاچاق مواد مخدر، تروریسم و ایجاد همدلی بین ملت‌های حوزه دریای خزر دریای صلح و دوستی نامید.

احمدی‌نژاد خاطرنشان کرد: تمام کشورهای حوزه دریای خزر از پیشرفت‌های دفاعی ملت ایران خوشحال می باشند و این امر را گامی برائ امنیت خود می‌دانند.

باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ