احمدی‌نژاد حکم رئیس تازه را امضا نمی‌کند

۱۸اردیبهشت۹۲ به نقل از منبع ذکر شده، در پرتال خبری ممتاز نیوز منتشر گردیده است

ممتازنیوز: حکم تنفیذ رئیس کل تازه سازمان نظام پزشکی ایران برای سومین بار به دفتر ریاست جمهوری ارسال شده تا به امضای رئیس جمهور برسد، اما شنیده شده تاکنون این حکم امضا نشده است.

به گزارش خبرنگار مهر، حکم تنفیذ دکتر علی رضا زالی به عنوان رئیس کل تازه سازمان نظام پزشکی ایران برای سومین بار به دفتر رئیس جمهور ارسال شده است اما رئیس جمهور از امضای آن امتناع کرده است.

این در حالی است که مجمع عمومی نظام پزشکی ۶ اردیبهشت ماه برگزار شد و بر اساس انتخاباتی که انجام گرفت، دکتر زالی با ۱۶۶ رای به عنوان رئیس تازه سازمان نظام پزشکی برگزیده شد.

بر اساس قانون، حکم تنفیذ رئیس کل سازمان نظام پزشکی باید به امضای رئیس جمهور برسد.

رئیس کل سازمان نظام پزشکی برای مدت ۴ سال انتخاب می گردد.

ششمین دوره انتخابات نظام پزشکی سراسر کشور ۴ اسفند در ۱۵۶ شهر برگزار شد و بر اساس آن هیئتهای مدیره تازه، انتخاب و معرفی شدند.

این در حالی بود که روند تعیین صلاحیتها در حوزه انتخابیه شهر تهران با حاشیه های بسیاری همراه بود بطوریکه رئیس جمهور وارد این جریان شد و خواستار بازنگری مجدد در روند تایید صلاحیت کاندیداهای نظام پزشکی در تهران شد. اما هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات، بر آنچه که در مسیر تعیین صلاحیت کاندیداها انجام داده بود، اصرار و پافشاری داشت و سرانجام، انتخابات نظام پزشکی بدون هیچ گونه تغییری در روند تایید صلاحیتها، برگزار شد.

دکتر سیدشهاب الدین صدر، رئیس کل فعلی سازمان نظام پزشکی ایران که برای ۲ دوره متوالی بر مسند ریاست این سازمان حضور دارد، از جمله کاندیداهایی بود که در این دوره رد صلاحیت شد و همین مسئله سبب ورود رئیس جمهور به عرصه انتخابات نظام پزشکی شد.

بر اساس آنچه که در قانون آمده است، تا زمان امضای حکم تنفیذ رئیس تازه سازمان نظام پزشکی، حضور رئیس قبلی غیرقانونی نیست.

پیش از این دکتر علی رضا مرندی عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در پاسخ به این سئوال که اگر احمدی نژاد حکم رئیس تازه نظام پزشکی را امضا نکند، چه خواهید کرد، گفته بود که منتظر رئیس جمهوری بعدی می شویم.


نشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ