احمدی‌نژاد در نشست سالانه حضور می‌یابد/ مسیر قانونی اخذ مجوز طی شده

مهر ۱۴۰۰

اطلاعیه شورای مرکزی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل

اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل در اطلاعیه‌ای تاکید کرد: بر‌اساس مصوبه هیئت نظارت بر تشکل‌های دانشجویی مسیر قانونی اخذ مجوز‌ برگزاری نشست طی شده و قانونی برای تنظیم جزئیات برنامه‌ها با مسئولان محل برگزاری نشست وجود ندارد.

به گزارش حوزه دانشگاه باشگاه خبرنگاران، شورای مرکزی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه‌های سراسر کشور با صدور اطلاعیه‌ای پیرامون خبر انتشار یافته در رسانه‌ها تحت عنوان “مجوزی برای حضور احمدی‌نژاد در دانشگاه تربیت مدرس صادر نشده است” توضیحاتی ارائه کرد.

متن این اطلاعیه بدین شرح است: بسمه تعالی ضمن احترام به مسئولان محترم دانشگاه و تایید مجدد دعوت از محمود احمدی‌نژاد رئیس‌جمهور سابق کشورمان در چهاردهمبن نشست سالانه اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه‌های سراسر کشور که در دانشگاه تربیت مدرس در حال برگزاری است، لازم می‌دانیم توضیحاتی را درخصوص خبرها انتشار یافته دربارهٔ ‌حضور محمود احمدی‌نژاد در دانشگاه تربیت مدرس ارائه دهیم.

۱- این نشست بر‌اساس مصوبه هیئت نظارت بر تشکل‌های دانشجویی وزارت علوم تحقیقات و فناوری مسیر قانونی برای گرفتن مجوز‌های لازم جهت برگزاری را طی کرده است و هیچ قانونی مبنی بر تنظیم جزئیات برنامه‌ها با مسئولان محترم محل برگزاری نشست وجود ندارد.

 ۲- همانطور که مسئولان محترم دانشگاه تربیت مدرس تایید می‌کنند، چهاردهمین نشست اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل مجوز‌های لازم جهت برگزاری را دریافت کرده است. مسئول برگزاری نشست فوق الذکر “شورای مرکزی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل” است و برنامه‌های این نشست هیچ ارتباط محتوایی با مسئولان و رئیس محترم دانشگاه تربیت مدرس ندارد و بر اساس قانون نیازمند هماهنگی نیست‌.

 ۳- برنامه طراحی شده جهت حضور دکتر محمود احمدی‌نژاد عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در چهاردهمین نشست سالانه اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه‌های سراسر کشور به معنای تایید یا رد فعالیت‌های ایشان نیست.

 ۴-با توجه به اظهارات رئیس محترم دانشگاه تربیت مدرس که حضور آقای احمدی‌نژاد را برای فضای دانشگاه تربیت مدرس تنش‌زا اعلام کرده‌اند و این امر را سبب دلخوری اساتید و دانشجویان محترم دانشگاه تربیت مدرس که به عنوان یکی از قطب‌های علمی کشور به حساب می‌آید، دانسته اند؛ مجددا اعلام می‌کنیم مسئولیت حضور دکتر احمدی‌نژاد بر عهده “شورای مرکزی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه‌های سراسر کشور” است و در دایره فعالیت‌های داخل دانشگاهی دانشگاه تربیت مدرس تعریف نمی ‌شود.

 ۵- لازم به تذکر است بر خلاف اظهارات مطرح شده در رسانه‌ها مبنی بر حضور محمود احمدی‌نژاد برای اولین بار در دانشگاه‌ها این اظهار نظر کذب محض است و ایشان پیش از این چندین بار در سطح دانشگاه‌های کشور و در مجامع عمومی دانشجویان حضور یافته‌اند و حضور ایشان در خصوص تببین شعار چهاردهمین نشت این اتحادیه دانشجویی است، لذا از رسانه‌های محترم در خواست داریم تا صداقت را در اطلاع‌رسانی و فضای مجازی رعایت بفرمایند.

در پایان ضمن احترام مجدد به مسئولان دانشگاه تربیت مدرس اعلام می‌کنیم نحوه برگزاری و حضور رئیس‌جمهور سابق کشورمان آزمونی مهم برای سنجش صداقت در شعارهای مطرح شده توسط دولت یازدهم در خصوص ایجاد فضایی شاداب در دانشگاه‌ها است، فلذا همانطور که در شعار چهاردهمین نشست سالانه این اتحادیه دانشجویی بر تداوم مسیر امام به عنوان یکی از مولفه‌های اعتلای جامعه برای رسیدن به نقشه راه پیشرفت اسلامی ایرانی تاکید شده است و نگاه امام راحل به دانشگاه انسان‌ساز و مبدا تحول نگاه می‌کردند، هرگونه رفتار محافظه‌کارانه و انقباظی را ارتجاعی تلخ به دوران بسته و تفریطی دانشگاه در قبال سیاست و جامعه می‌دانیم.

 والسلام علی من اتبع الهدی شورای مرکزی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه‌های سراسر کشور

 انتهای پیام/


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ