احمدی مقدم :مردم تا نیمه شب در پارکها هستند چون امنیت دارند/برخورد با تورهای غیر اخلاقی

به گزارش خبرآنلاین، سردار اسماعیل احمدی مقدم در حاشیه پانزدهمین همایش تخصصی معاونین اجتماعی فرماندهی انتظامی استان‌ها و پلیس‌های تخصصی ناجا گفت: خوشبختانه موانع پیش‌رو در زمینه شکل‌گیری این یگان از بین رفته است که ما امیدواریم در سال آینده یگان انتظامی شهرداری در تفرجگاه‌ها مشغول به فعالیت شوند. اگر در جایی این یگان‌ها نیاز به کمک داشته باشند، پلیس در کنار آنها حضور خواهد یافت.
وی ادامه داد: هم‌اکنون در پاسی از نیمه‌شب مردم در تفرجگاه‌ها حضور می‌یابند چون این نشان از وجود امنیت و احساس امنیت در بین مردم است.

برخورد با تورهایی که اخلاقیات را رعایت نمی کنند
وی به برگزاری تورهای شاد اشاره کرد و گفت: ‌تورها باید شاد باشند اما اگر اخلاقیات در آنها رعایت نشود از نظر ما جرم است لذا پلیس اماکن با مشاهده هرگونه از این تخلفات به شدت و بدون هیچ اغماضی وارد عمل خواهد شد.

مسئول برخورد با عرضه کنندگان قلیان وزارت بهداشت است
احمدی مقدم در پاسخ اینکه برخورد با عرضه‌کنندگان قلیان تا چه زمانی با مماشات همراه خواهد بود، اظهار داشت: مسئول اصلی برخورد با عرضه‌کنندگان قلیان ستاد مبارزه با دخانیات است که مسئولیت آن با وزارت بهداشت است. اداره اماکن پلیس در جلسات این ستاد شرکت می‌کند و بر اساس تکالیفی که آن ستاد تعیین می‌کند فعالیت‌های خود را انجام می‌دهد. گام اول برخورد با عرضه‌کنندگان قلیان اصناف هستند و وزارت بهداشت باید به کار آنان نظارت داشته باشد.
وی ادامه داد:‌ بعضی تلاش دارند نیروی انتظامی را در این مقوله در صف اول قرار دهند. این در شرایطی است که بعضی از اصناف کار خود را به درستی انجام نمی‌دهند.

ما در زمینه گزانی وظیفه نداریم
وی در پاسخ به اینکه افزایش گرانی در سطح جامعه ناامنی‌هایی را پدید می‌آورد آیا ناجا نشستی را با مسئولان دولتی در این زمینه داشته است یا خیر، گفت: ما در زمینه گرانی و مسائل مرتبط با آن وظیفه‌ مستقلی نداریم. این در شرایطی است که پلیس با هرگونه احتکار، کم‌ فروشی و غش کردن به عنوان یک جرم برخورد می‌کند.
وی ادامه داد: ما بازار را رصد کرده و عواملی را که موجب حادثه و یا ناامنی در بین اصناف مختلف می‌شود را بررسی و با اطلاع‌رسانی به مسئولین دولتی و ارائه راهکارها به دنبال رفع مشکل برمی‌آییم.
۴۵۲۳۲

 

دانلود   دانلود


خبرآنلاین

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ