اخبار ضد و نقیض از احتمال معرفی نامزد نخست‌وزیری عراق ظرف ساعات آتی

نمایندگان عراقی اعلام کردند رئیس‌جمهور این کشور امروز (دوشنبه) نامزد پست نخست‌وزیری را اعلام می‌کند.

به گزارش ممتازنیوز به نقل از ایسنا، به نقل از شبکه خبری سومریه‌نیوز، محمد الخالدی، رئیس فراکسیون “بیارق الخیر” گفت: برهم صالح، رئیس‌جمهور عراق امروز نامزد پست نخست‌وزیری را اعلام خواهد کرد. با معترضان درباره ویژگی‌های این نامزد توافق حاصل شده است.

در همین حال، سرکوت شمس الدین، یکی از نمایندگان جنبش “نسل جدید” اعلام کرد با توجه به ادامه اختلافات بین رئیس جمهور و ائتلاف البناء درباره انتخاب نخست وزیر آتی، معرفی وی طی چند ساعت آینده بعید است.

وی در مصاحبه با خبرگزاری عراقی واع گفت که رئیس جمهور همچنان بر انتخاب شخصیتی مورد قبول تظاهرکنندگان و بدون وابستگی حزبی پافشاری می‌کند این درحالی است که برخی احزاب سیاسی به این موضوع معترضند.

به گفته شمس الدین اختلاف میان برهم صالح و ائتلاف البناء به مخالفت صالح با نامزدهای حزبی و مساله فراکسیون اکثریت در پارلمان مربوط می‌شود.

این نماینده عراقی در ادامه تصریح کرد صحبت درباره انتخاب نخست وزیر جدید ظرف ساعات آتی مبالغه است و ممکن نیست در سایه اختلافات فعلی بین طرف‌های سیاسی راهکاری را یافت که همه را راضی کند.

عراقی‌ها بیش از سه ماه است که علیه وضعیت اقتصادی و فساد تظاهرات می‌کنند. بعد از استعفای عادل عبدالمهدی از سمت نخست‌وزیر هنوز توافقی درباره نخست‌وزیر جدید حاصل نشده است.

انتهای پیام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *