اخطار پدافند هوایی به هواپیماهای شناسایی خارجی

https://www.momtaznews.com/wp-content/plugins/wprobot/images/5a90f__122972_212.jpg

امیر شهرام سخنگوی قرارگاه پدافند هوایی در رزمایش مشترک محمد رسول الله اعلام کرد: بخشی از تجهیزات، سلاح ها و سامانه های موشکی و راداری قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء(ص) متشکل از استعدادهای پدافندی نیروهای مسلح در منطقه رزمایش گسترش یافته و آماده اجرای مأموریت هستند.

وی افزود: طی روز گذشته و امروز در چند نوبت اخطارهایی به فعالیت هواپیماهای شناسایی نیروهای فرامنطقه‌ای در نزدیک اف آی آر مرزهای کشور داده شده است که تعدادی از این هواپیماها از نوع U2 بوده‌اند.

رزمایش مشترک محمد رسول الله با حضور نیروهای زمینی، هوایی و دریایی ارتش و قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء(ص) ارتش ازچهارم تا دهم دی ماه برگزار می شود.

رزمایش مشترک ارتش جمهوری اسلامی ایران با نام «محمد رسول الله(ص)» از مدار ۱۰ درجه در شمال اقیانوس هند تا شرق تنگه هرمز در دریا، در استان‌های سیستان و بلوچستان و هرمزگان در خشکی و پهنه ۱۶۲هزار کیلومتری آسمان برگزار می شود.

این رزمایش در منطقه‌ای به وسعت دو میلیون و۲۰۰هزار کیلومتر مربع و معادل ۸۵۰هزار مایل مربع با حضور یگان‌های نیروی دریایی، نیروی زمینی، نیروی هوایی، پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء و یگان‌های احتیاط بسیج و پایگاه‌های نیروی دریایی سپاه پاسداران مستقر در محدوده رزمایش و طرح ریزی قرارگاه ذوالفقار ارتش جمهوری اسلامی با شعار”نمایش اقتدار، صلح و دوستی پایدار در سایه‌ وحدت اسلامی و منطقه‌ای” طی روزهای چهارم تا دهم دیماه ۹۳ برگزار می‌شود.

نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید. نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.