اختراع باطری های خمیده برای موبایلهای خمیده توسط کره ای ها

۲۷م دیماه به نقل از منبع ذکر شده، در پرتال خبری ممتاز نیوز منتشر گردیده است

فاوانیوز: انستیتو ملی علم و تکنولوژی کره جنوبی اعلام کرد اولین باطری های خمیده و انعطاف پذیر از جنس لیتیوم را برای موبایلهای خمیده نسل آینده ساخته است.

دانشمندان کره ای در مقاله ای اعلام کردند اولین باطری lithium-ion جهان را ساخته اند. بدین سان راه برای توسعه موبایلهای انعطاف پذیر و خمیده در جان با ساخت این باطری هموار شد. به نوشته یونهاپ دانشمندان موسسه Ulsan همراه ۹ موسسه های تک خارجی روی این پروژه کار کرده اند. باطری ساخته شده از مواد نانو بوده که روی سطوح الکترولیت پلیمری  شبه مایع (fluid like) کار می کند.

به گفته مسوول پروژه الکترولیت های مایع موجود به سبب مشکل ایمنی و ذوب شدن در دمای بالا خطرناک می باشند و این در حالی است که باطری های تازه انعطاف پذیر از مواد سخت و بدون مایع ساخته شده اند و به همین خاطر میزان مقاومت و پایداری آنها نسبت به باطری های موجود بیشتر خواهد بود.

این فناوری راهگشای ساخت موبایلهای انعطاف پذیری شبیه آنچه سامسونگ هفته قبل در نمایشگاه لاس وگاس CES2013 نمایش داد، خواهد بود. برایان برکلی قائم مقام بخش نمایشگرها در سامسونگ در سن خوزه کالیفرنیا گفت او.ال.ای.دی های عرضه شده در نمایشگاه این فرصت را در اختیار سازندگان موبایل قرار می دهد تا برای سوئیچ از فناوری های موجود به موبایلهای انعطاف پذیر جدی تر گام بردارند.
 
منبع: خبر آنلاین از زد دی نت ، یونهاپ

فاوا نیوز
باز بازنشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *