اختصاص ارز دارو به روال عادی بازگشت/ کمبود نقدینگی شرکت‌های دارویی بعد از تغییر نرخ ارز

۲۷خردادماه،
ممتاز نیوز : عباس حاجی آخوندی، افزود: با عنایت دولت و بانک مرکزی سازمان غذا و دارو، به روز از حمایتهای ارزی بهره‌مند می‌شود، به طوری که از اواسط اردیبهشت امسال تاکنون ۶۵۰ میلیون دلار ارز به دارو اختصاص یافته است.

۳۲۰ میلیون دلار ارز دارو عملیاتی شده است

به گزارش ممتاز نیوز به نقل از فارس ؛ وی افزود: البته این اختصاص ارز برای عملیاتی شدن پروسه‌ای را باید طی کند که تاکنون ۳۲۰ میلیون دلار آن عملیاتی شده است.

وی ادامه داد: ارز دارو فقط مختص داروهای وارداتی نیست و تولیدکنندگان مواد اولیه برای تولید دارو در کشور نیز به این ارز نیاز دارند.

حاجی آخوندی بیان داشت: با توجه به اختصاص مرتب ارز هم اکنون تدابیر لازم برای ادامه روند چرخه تولید و چرخه تأمین دارو در سازمان غذا و دارو، آغاز شده است.

مشکل ترخیص دارو در گمرک به سبب تفاوت مبلغ ارز مرجع و مبادلاتی

حاجی آخوندی در خصوص بحث دپو شدن دارو در گمرک نیز بیان داشت: داروی دپو شده در گمرک وجود ندارد ولی بعضی صاحبان داروهای موجود در گمرک به سبب تفاوت مبلغ ارز مرجع و  مبادلاتی برای ترخیص داروهایشان به مشکلاتی برخورده‌اند که در حال رایزنی برای مرتفع کردن آن هستیم.

وی در توضیح مشکل این اشخاص، گفت: این اشخاص فکر می‌کردند برای ترخیص دارویشان ارز مرجع دریافت می‌کنند ولی با اختصاص ارز مبادلاتی به دارو، تفاوت مبالغ ترخیص ارقام میلیاردی می‌شود و این عده کمی دچار کمبود نقدینگی شده‌اند.

منبع: ممتاز نیوز
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ