اختلاس گران در بانک دی

۲۱خردادماه،

بینا- یک نماینده مجلس با بیان اینکه امروز نمایندگان به طرح تحقیق و تفحص از بنیاد شهید و امور ایثارگران رأی مثبت دادند، گفت: اختلاس در بانک دی و عدم پرداخت مطالبات جانبازان از عوامل اصلی این مصوبه مجلس بود.
عباس فلاح باباجان در گفت‌وگو با فارس افزود: مطالبات بیمه و مسکن جانبازان و ایثارگران نیز پرداخت نشده است.
وی با بیان اینکه ۶۴ درصد از نمایندگان به این مصوبه رأی مثبت دادند، ادامه داد: یکی از بحث‌های اساسی اکثر نمایندگان عملکرد بنیاد شهید و امور ایثارگران در رسیدگی به جانبازان بود.
وی ادامه داد: رها کردن مسئله اشتغال جانبازان و مشکلات درمانی آنان و همچنین مشکل آسایشگاه بقیه‌الله از عواملی بود که نهایتا منجر شد تا طرح تحقیق و تفحص از بنیاد شهید امور ایثارگران رأی بیاورد.
نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز تحقیق و تفحص از بنیاد شهید و امور ایثارگران را بررسی و تصویب کردند.
امیر خجسته که به عنوان طراح طرح تحقیق و تفحص بنیاد شهید و امور ایثارگران در مجلس سخن می‌گفت، با بیان اینکه تحقیق و تفحص از مدیریت بنیاد شهید است نه از خود بنیاد گفت: شفاف نبودن عملکرد مالی بنیاد شهید، عدم توجه کامل به ایثارگران و مشکلات مدیریتی از جمله دلایلی است که ۹۰ نماینده مجلس را برای تحقیق و تفحص از بنیاد شهید مصمم کرده است.
وی افزود: در بنیاد شهید مباحثی دربارهٔ اختلاس ۱۵ میلیارد تومانی مطرح شده است که باید مورد توجه باشد.
بر اساس این گزارش حجت الاسلام ابوترابی‌فرد که ریاست جلسه علنی امروز مجلس را به عهده داشت بعد از استماع گزارش کمیسیون اجتماعی، این طرح را به رای نمایندگان گذاشت که مجلس با ۱۲۹ رای موافق و ۱۸ رای مخالف و ۱۶ رای ممتنع آن را تصویب کرد.

RSS
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید. نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.