اختلال دسترسی به پایگاه اینترنتیهای اینترنتی

۲۷فروردین۱۳، فاوانیوز :دسترسی کاربران اینترنت به پایگاه اینترنتیهای مختلف چند روزی است که با اختلالات گسترده‌ای روبرو است و اغلب کاربران امکان دسترسی به سرویس‌های پرمخاطبی چون یاهو و گوگل و پستهای الکترونیک جی میل، یاهومیل و هات میل را ندارند. در همین حال امکان استفاده از سرویس‌هایی چون یاهو مسنجر و جی تاک وجود ندارد.
اختلال دسترسی به پایگاه اینترنتیهای اینترنتی

اختلالات دسترسی به اینترنت تنها مربوط به این پایگاه اینترنتیها نمی‌شود و کاربران اینترنت حتی برای دسترسی به پایگاه اینترنتیهای خدماتی همچون پورتال بانکها و پایگاه اینترنتیهای خبری نیز با مشکل مواجه می باشند. در این میان تاکنون اطلاع‌رسانی در زمینه این اختلالات از سوی متولیان امر صورت نگرفته و شرکت ارتباطات زیرساخت به عنوان متولی اینترنت کشور بروز هرگونه مشکل و اختلالی را در این شبکه رد می‌‌کند.

مهدی خدایی – مدیر روابط عمومی شرکت ارتباطات زیرساخت در این باره گفت: ممکن است بعضی از اختلالات به وجود آمده ناشی از قطع دسترسی به VPN های غیرقانونی و غیرمجاز است که تا پیش از این کاربران اینترنت و بعضی سازمانها از آن برای دور زدن سامانه فیلترینگ استفاده می کردند؛ براین اساس به اشخاص حقوقی و سازمانها و مراکز اداری پیشنهاد می‌شود که برای درخواست VPN های قانونی برابر ضوابط اعلام شده از سوی شورایعالی فضای مجازی اقدام کنند.

وی افزود: اما در زمینه زیرساخت ارتباطی باید گفت که شبکه ارتباطات زیرساخت در وضعیت کاملا نرمال به سر می‌برد و هیچگونه مشکل و اختلالی تا به این لحظه در این شبکه ملاحظه و گزارش نشده است. اواخر اسفندماه نیز دسترسی به شبکه اینترنت کشور با اختلالاتی مواجه شد که بعضی مسئولان آن را مربوط به اقدام شورایعالی فضای مجازی برای قطع دسترسی به VPN های غیرقانونی و ثبت نام VPN مجاز عنوان کردند.

منبع : بهارنیوز

فاوا نیوز
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *