اخطار سازمان ملی استاندارد به شرکت سایپا

رئیس سازمان ملی استاندارد با اشاره به اتمام مهلت قبلی سایپا تا پایان مهرماه برای نصب ایربگ روی پراید، گفت: قرار شد تمام تولیدات این شرکت تا پایان امسال به ایربگ مجهز شوند.

پایگاه اطلاع رسانی خودروسازی – به گزارش فارس، نظام‌الدین برزگری در یک نشست خبری اظهار داشت: اجازه نمی‌دهیم کیفیت خودروها کاهش یابد اما خودروسازان تحت فشار هستند و معتقدم برای بالا بودن کیفیت نمی‌توانند با قیمت‌های فعلی عمل کنند.
وی ادامه داد: هفته گذشته به شرکت سایپا اخطار دادیم که مانع از انجام بازرسی‌ها طبق روال گذشته نشوند و اعلام کردیم که نمی‌توانید جلوی بازرسی‌های سازمان استاندارد را بگیرید اما مدیران این شرکت اعلام کردند که در جلسه قیمت‌گذاری خودرو به توافقی نرسیده‌ایم و با شرایط فعلی با رعایت الزامات استانداری و کیفیت متضرر خواهیم شد.
برزگری در پاسخ به سؤالی مبنی بر کاهش ۳۰ درصدی نمره کیفیت تزئینات داخلی پراید به استناد آمار شرکت بازرسی کیفیت، گفت: به سایپا در این مورد اخطار داده‌ایم و از آن‌ها خواستیم تا مانع از بازرسی‌های سازمان استاندارد نشوند.
وی در مورد نصب ایربگ بر روی پراید نیز گفت: این محصول برای نصب ایربگ با مشکل روبرو بوده که برای حل این مسئله طراحی آن به روز رسانی شد و برای این کار یک مهلت ۶ ماهه از شورای عالی استاندارد گرفته بودند که تا اول مهر بر روی پراید، ایربگ نصب شود.
وی تصریح کرد: طبق آخرین مذاکراتی که با مدیران سایپا داشتم اعلام کردند که قرارداد تأمین ایربگ برای پراید با شرکت‌های سازنده منعقد شده اما به دلیل کمبود ایربگ قرار شد تمام تولیدات این شرکت تا پایان امسال مهلت داشته باشند که به ایربگ مجهز شوند.
رئیس سازمان ملی استاندارد در پاسخ به این سؤال فارس که سمند و پژو ۴۰۵ با وجود داخلی‌سازی بالا با مشکل تأمین ایربگ روبرو نبودند، چطور پراید چنین مشکلی دارد؟ گفت: برای تولید این محصولات از ایربگهای خریداری‌شده از شرکت پژو استفاده می‌شود و بخشی نیز در داخل تأمین می‌شود.
وی در ادامه با بیان اینکه پیوستن سازمان استاندارد به ریاست جمهوری باعث تقویت این سازمان شد، گفت: طبق بخشنامه‌ای که اخیراً توسط رئیس جمهور صادر شده تعیین، تدوین و نشر استانداردهای ملی و استانداردهای کالا به استثنا دارو صرفاً به عهده سازمان ملی استاندارد است.
رئیس سازمان ملی استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران، گفت: در سال ۹۰ معادل ۳۸۰۰ پروانه علامت کاربرد استاندارد صادر شد در حالی که در ۷ سال گذشته تنها ۶۲۰۰ پروانه صادر شده بود.
وی همچنین با اشاره به پیش رو بودن هفته استاندارد، گفت: در ۷ سال گذشته سیزده هزار و چهارصد و نود و هفت عنوان استاندارد ملی تدوین شده و حدود ۴۲٬۰۰۰ نفر نیرو در خارج سازمان نیز به عنوان نیروهای همکار سازمان ملی استاندارد مشغول به کار هستند.

Share


خودروسازی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ