اخلاق، گوهر مفقوده در میانه ما رسانه‌ای‌ها

* ساسان شیخی رئیس هیئت مدیره خانه مطبوعات کشور

اخلاق، گوهر مفقوده در میانه ما رسانه‌ای‌ها

به گزارش ممتاز نیوز، در کار طاقت‌فرسای رسانه‌ای، خصوصا در به سامان رساندن فرآیند تولید رسانه ‌چاپی، سختی‌ها و مشقت‌های بسیاری وجود دارد. از تولید مطلب گرفته تا ویرایش و صفحه‌آرایی و چاپ و توزیع. در این مسیر بعضا به سهو اتفاقات و اشتباهاتی پیش می‌آید که ممکن است در هر کار و حرفه‌ دیگری اتفاق بیفتد.

یکی از این اتفاقات می‌تواند غلط‌های املایی و نگارشی ناشی از خستگی نمونه خوان یا ویراستار باشد.

این اتفاقات بارها برای روزنامه‌های معتبر هم پیش آمده است.

آنچه که در شماره قبل هفته نامه آتیه‌نو اتفاق افتاده است از آن دسته اتفاقات سهوی و طبیعی است که در کار نشریات چاپی معتبر هم بارها روی داده است و ممکن است باز هم پیش بیاید. 

ضمن اینکه این اشتباه در آتیه نو به مرحله چاپ و توزیع و انتشار نرسیده است و فقط در تحریریه رخ داده و بلافاصله تصحیح و نشریه روانه چاپخانه شده است.

در این میان شیطنت یکی از نیروهای تحریریه باعث شده تا با کپی گرفتن این صفحه و ارسال آن به یکی از نیروهای پیشین موسسه، و در حرکتی هدفمند سعی بر کله‌پا کردن مدیر مسئول خلاق و با اخلاق آن نمایند. کاری غیر‌اخلاقی و دور از جوانمردی و انصاف.

مذموم تر از اقدام آن کارمند و آن همکار سابق، اقدام عده معدودی از همکاران رسانه‌ است که با علم به طبیعی بودن چنین اشتباهاتی در کار تولید رسانه، آن را در شبکه‌های اجتماعی دست به دست کرده‌اند تا شاید بتوانند یک همکار نجیب و شریف را به زعم خود از زین بیندازند.

آنانکه مازیار هوشمند مدیر مسئول آتیه نو و آتیه آنلاین و در مقام مدیر عاملی خانه مطبوعات و رسانه‌های کشور می‌شناسند، به اخلاق نیک و مرام انسانی و گره‌گشایی از مشکلات همکاران رسانه‌ای صحه می‌گذارند و اذعان دارند که این اقدام مذموم و نابخردانه ذره‌ای بر توانمندی وی در مدیریت رسانه و عرصه فرهنگ کم نمی‌کند و فقط روسیاهی را به زغال یادگار می‌گذارد.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ