ادامه کار روحانی به هاشمی بستگی دارد/ رقابت بین حسن روحانی و قالیباف است

۰۶اردیبهشت،

به گزارش ممتازنیوز به نقل از فارس، حجت الاسلام علی یونسی بعد از ظهر امروز به همراه یاسر هاشمی در گفت‌وگو با خبرنگاران در تبریز اظهار کرد: آقای حسن روحانی نزدیک‌ترین فرد به آقای هاشمی است و آقای روحانی با تشویق ایشان وارد صحنه انتخابات شده‌اند و ادامه کارشان نیز به نظر آقای هاشمی بستگی دارد.

روحانی به نفع هاشمی و خاتمی کنار می‌کشد

وی افزود: اما به هر سببی اگر آقای هاشمی وارد صحنه انتخابات شوند به نفع آقای هاشمی کنار خواهد رفت.

یونسی تصریح کرد: تا آلان آقای هاشمی نگفته‌اند که برای انتخابات وارد صحنه می‌شوند و تا آنجا که من اطلاع دارم نگفته‌اند می‌آیند.

در عالم سیاست هیچ چیزی منتفی نیست

وی تصریح کرد: به نظر من احتمال آمدن آقای هاشمی بسیار بسیار بعید است اما در عالم سیاست هیچ چیزی منتفی نیست.

یونسی با بیان اینکه میل به آقای هاشمی و خاتمی در جامعه بسیار است و احتیاج به سنجش نیست، اظهار کرد: اعتقاد داریم در شرایط فعلی حسن روحانی مناسب‌ترین گزینه است.

وزیر اطلاعات دولت خاتمی در عین حال اذعان کرد: در سلیقه آقای روحانی نیست که با شخصی مانند آقای خاتمی و هاشمی مطلقاً رقابت کند، در قبل هم این امر را ثابت کرده‌اند از این‌رو در صورت حضور آقای هاشمی و خاتمی حتماً از انتخابات کنار خواهند کشید.

مسئول اقوام و مذاهب ستاد حسن روحانی، کاندیدای ریاست جمهوری دوره یازدهم هدف از سفر خود را به استان آذربایجان‌شرقی ملاقات و تشویق دوستان و همفکران برای حضور فعال در انتخابات عنوان کرد و تاکید کرد: مردم نباید بی‌تفاوت باشند بلکه باید فعالانه در مسئله انتخابات وارد شوند.

وی، فعال کردن ستادهای آقای حسن روحانی و جمع‌آوری آرای بیشتر مردم را هدف دوم سفر خودشان به استان آذربایجان‌شرقی اعلام کرد.

یونسی تاکید کرد: پیروزی اصلاح‌طلبان به معنی عامش را بسیار می‌بینیم.

وزیر اطلاعات دولت خاتمی با اشاره به سردرگمی در بین نخبگان، خواص و سطح جامعه اظهار کرد: هنوز فضای انتخاباتی بر فضای جامعه حاکم نیست و ابهامات وجود دارد؛ میل به انتخابات کم است اما طی دو یا سه هفته آینده به خصوص زمانی که ثبت‌نام آغاز شود، بسیار از پرسش‌ها پاسخ داده می‌شود.

وی افزود: اصلاح‌طلبان و اصولگرایان بالاخره در آستانه ثبت‌نام نامزدها، کاندیداهایشان را محدود خواهند کرد.

تلاش هاشمی و خاتمی برای ائتلاف در میان اصلاح‌طلبان

یونسی، در خصوص حضور چند چهره از طیف اصلاح‌‌طلبان در انتخابات ریاست اظهار امیدواری کرد که با تلاش‌های آیت‌الله هاشمی و خاتمی که صورت می‌گیرد، ائتلاف صورت گیرد ضمن آنکه خود کاندیداهای اصلاح‌طلب نیز مایل به این امر می باشند.

رقابت بین حسن روحانی و قالیباف

وی، در خصوص اینکه رقابت انتخاباتی بین چه کسانی خواهد بود نیز گفت: احتمال غیبت کاندیدای دولت بسیار است که در آن صورت انتخابات بدون کاندیدای دولت صورت می‌گیرد.

یونسی تصریح کرد: در صورت برگزاری انتخابات بدون حضور هاشمی و خاتمی رقابت آسان‌تر و پیش‌بینی‌اش نیز راحت خواهد بود و در آن شرایط رقابت بین روحانی و قالیباف یا هر کسی که از آن طیف معرفی شود، خواهد بود.

مطلقاً بحث تحریم انتخابات میان اصلاح‌طلبان نیست

وزیر اطلاعات دولت خاتمی در ادامه بحث تحریم انتخابات از سوی اصلاح‌طلبان را تکذیب کرد و گفت: یک کلمه از بحث تحریم در انتخابات وجود ندارد و مطلقاً در فضای جریان‌های سیاسی اصلاح‌طلبان بحث تحریم مطرح نیست.

شانس اصلاح‌طلبان در انتخابات شوراها بالاست

یونس گفت: اصلاح‌طلبان در انتخابات شوراها فعال برخورد کرده و شانس موفقیت آنان بالاست.

باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *