ادعای ترور بشار اسد توسط محافظ ایرانی

۱فروردین به نقل از منبع ذکر شده، در پرتال خبری ممتاز نیوز منتشر گردیده است

منابع خبری عربی و اسرائیلی با انتشار یافتن شایعه ای دربارهٔ ترور بشار اسد توسط یکی از محافظان ایرانی اش، جنگ روانی تازه ای را علیه ایران و سوریه براه انداخته اند.

منابع خبری عربی و اسرائیلی با انتشار یافتن شایعه ای دربارهٔ ترور بشار اسد توسط یکی از محافظان ایرانی اش، جنگ روانی تازه ای را علیه ایران و سوریه براه انداخته اند.

به گزارش خبرآنلاین از ساعاتی پیش پایگاه اینترنتی العرب از ترور بشار اسد توسط یکی از محافظان ایرانی اش! خبر داد و نوشت اسد پس از این اتفاق به بیمارستان شامی دمشق منتقل شده است.

این ادعا، بلافاصله توسط بعضی از وب پایگاه اینترنتی های مخالف اسد دامن زده شد و بعضی از منابع خبری فارسی مخالف نظام و نه چندان معتبر نیز آن را با آب و تاب بازتاب داده اند.

درهمین حال وب پایگاه اینترنتی نیویورک دیلی نیوز در گزارشی بر نادرستی این ادعا تاکید کرده و نوشت: گزارش های آنلاین عربی دربارهٔ ترور و کشته شدن بشار اسد  بسیار اغراق آمیز به نظر می رسد. رسانه های عربی شنبه شب گزارش دادند که بشار اسد توسط یکی از محافظان ایرانی اش ترور شده و در شرایط نا مساعدی به سر می برد.

این وب پایگاه اینترنتی آمریکایی در ادامه گزارش خود می افزاید: اما خبرهای تکمیلی و استخبارات بعمل آمده بعدی همگی نشان می دهد که تیراندازی به رئیس جمهوری سوریه دروغ بوده است و او هم اکنون زنده و سرحال است.

از زاویه دید این وب پایگاه اینترنتی  آمریکایی انتشار یافتن چنین خبرهای حاکی از هرج و مرجی است که در سوریه پدید آمده و همچنان ادامه دارد.

نیویورک دیلی نیوز حتی انتشار یافتن خبر استعفای معاذ الخطیب رهبر مخالفان سوریه را نیز از خبرها حیرت انگیز و جالب روز شنبه دانسته است.

به گزارش خبرآنلاین، یکی دیگر از نشانه ها مبنی بر بی اساس بودن این خبر و یا جنگ روانی بودن آن علیه ایران و سوریه تاکید بر ایرانی بودن ضارب بشار اسد در این خبر بی اساس است درحالیکه اندک آشنایی با سیستم امنیتی و حفاظتی حزب بعث برای تشخیص نادرست بودن این ادعا کافی است.

در سیستم بسیار پیچیده حفاظتی، امنیتی و حراست فیزیکی حزب بعث آن هم برای اشخاص رده بالای حزب مانند رهبر آن و یا شخص رئیس جمهور ، صرفا از وفادار ترین اشخاص حزب بعث و دربارهٔ شخص اسد از وفادارترین علوی های سوری استفاده می گردد و آنها در این زمینه کوچکترین میدانی به اشخاص دیگر از تابعیت های ایرانی یا لبنانی نمی دهند و از بیان این موضوع نیز ابایی ندارند.  

با این حساب حتی اگر خبر ترور بشار اسد کمترین محلی از اعراب داشته باشد، ایرانی بودن ضارب او یک دروغ مضحک است که به نظر می رسد از روی تعمد و با اهدافی خاص از سوی رسانه های عربی و اسرائیلی روی آن تاکید شده است.


– برگزیده
باز نشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *