ادعای وزیر خارجه فرانسه: پنج فرانسوی در ایران بازداشت شده اند

وزیر امور خارجه مدعی شد که پنج نفر از شهروندان این کشور در ایران بازداشت شده‌اند و امیدوار است بتواند دوباره با همتای ایرانی‌اش درباره آزادی‌شان رایزنی کند.

ادعای وزیر خارجه فرانسه: پنج فرانسوی در ایران بازداشت شده اند

به گزارش ممتاز نیوز، وزیر امور خارجه فرانسه امروز مدعی شد که پنج نفر از شهروندان این کشور در ایران در بازداشت به سر می‌برند و اتحادیه اروپا با جنبه‌های فنی اعمال تحریم‌ها موافقت کرده است.

کاترین کولونا، وزیر امور خارجه فرانسه به رادیو فرانس اینتر گفت: امیدوارم امروز بتوانم با وزیر امور خارجه ایران صحبت کنم تا دوباره آزادی فوری تمام هم‌میهنانمان را که در ایران بازداشت هستند، جویا شوم. آن‌ها در حال حاضر پنج نفر هستند.

فرانسه تا کنون تایید نکرده بود که پنج نفر طی اتفاقات اخیر در ایران بازداشت شده‌اند.

به گزارش ایسنا، ناصر کنعانی، سخنگوی وزارت خارجه کشورمان در نشست خبری روز دوشنبه‌اش در پاسخ به سوال دیگری در ارتباط با اخبار منتشر شده در مورد نقش برخی از شهروندان خارجی به خصوص اروپایی در تحولات داخلی ایران اظهار کرد: بررسی‌ها در این زمینه در حال انجام است و به سفارتخانه‌های این افراد اطلاع رسانی شده است.

وی با تاکید بر اینکه این انتظار وجود دارد که شهروندان خارجی که به ایران سفر می‌کنند به قوانین و مقررات پایبند باشند، تاکید کرد: ایران برای سفر گردشگری و تجاری همه شهروندان خارجی، کشور امنی است. کسی در این زمینه متعرض آنها نمی‌شود و همانطور که گفتم این انتظار وجود دارد که شهروندان خارجی که به ایران می‌آیند به قوانین و مقررات ایران پایبند باشند.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *