ارائه بیش از ۲۵ هزار خدمت درمانی به زائران حج تمتع

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر از ارائه بیش از ۲۵ هزار خدمت بهداشتی و درمانی به حجاج ایرانی تا کنون در حج امسال خبر داد.

ارائه بیش از ۲۵ هزار خدمت درمانی به زائران حج تمتع

به گزارش ممتاز نیوز، سیدعلی مرعشی در خصوص خدمات بهداشتی و درمانی ارائه شده به زائرین حج ۱۴۰۱، گفت: در شهر مدینه تاکنون ۱۱۸ پانسمان، ۲ هزار و ۲۸۱ تزریق و ۲۲۰ فقره سرم تراپی توسط تیم‌های اعزامی ارائه و ۴ نفر از حجاج نیز برای درمان تکمیلی به بیمارستان اعزام شده‌اند.

وی افزود: در شهر مکه نیز به ۱۴۱۷ نفر خدمات پاراکلینیکی ارائه شده است. تاکنون ۴۹ نفر از حجاج در بیمارستان جهت درمان‌های تخصصی بستری شده‌اند و همچنین به ۵ هزار و ۱۴۵ نفر نیز خدمات پرستاری از طریق مراکز درمانی هلال احمر ارائه شده و ۳ هزار و ۵۷ نسخه نیز صادر شده است.

این مقام مسئول در جمعیت هلال احمر تاکید کرد: خدمات بهداشتی و درمانی متنوعی به حجاج و زائران ارائه می‌شود و در مجموع از ابتدای آغاز مراسم حج ۱۴۰۱ تاکنون ۲۵ هزار و ۵۵۸ خدمت به حجاج ارائه شده است.

مرعشی در پایان بیان کرد: امروز ضرورت دارد تا زائران موارد پیشگیری را در دستور کار قرار دهند تا بتوانند به واجبات خود در ادامه مراسم حج عمل کنند. متاسفانه یک نفر از حجاج نیز به علت بیماری جان خود را در روزهای گذشته از دست داده است.

انتهای پیام/

نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید. نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.