ارائه نقشه نمای ساختمان الزامی می‌شود

۱۷اردیبهشت،

مدیرکل معماری و ساختمان شهرداری تهران اعلام کرد: لایحه ضوابط و مقررات نماسازی پایتخت بزودی به شورای شهر تهران ارسال می‌شود.

به گزارش Consbank، جواد کریمیان اقبال با بیان اینکه بر اساس مصوبه شورای شهر تهران در اواخر سال قبل، شهرداری به ارائه ضوابط نماسازی در پایتخت مکلف شده است، اظهار کرد: مصوبه شورای شهر در راستای مطالعاتی بود که شهرداری پیش از این انجام داده بود.

وی ادامه داد: برای اجرای مصوبه شورای شهر، «کمیته ارتقای سیما و منظر شهری» در شهرداری تهران تشکیل و ضوابط و مقررات مربوط به نما استخراج شد و هم‌اکنون مراحل نهایی تدوین این ضوابط سپری می‌شود.

به گفته کریمیان اقبال، این ضوابط به زودی در قالب لایحه‌ای به شورای شهر تهران ارسال خواهد شد و پس از تصویب در شورا، به کمیسیون ماده پنج می‌رود تا در این مرجع بالادستی نیز به تصویب برسد و آن زمان قابلیت ابلاغ خواهد یافت.

مدیرکل معماری و ساختمان شهرداری تهران خاطرنشان کرد: در صورت تصویب نهایی این لایحه، نقشه نمای ساختمان نیز همزمان با سایر پلان‌ها و نقشه‌های مربوط به معماری و سازه، باید از ابتدا مطابق با ضوابط پیش‌بینی شده طراحی شود و قبل از اجرا به تایید شهرداری تهران برسد.

وی دربارهٔ اقدام شهرداری تهران به‌منظور توسعه معماری ایرانی، اسلامی در نماسازی ساختمان‌های شهر، به ایسنا گفت: هنوز شاخص‌های معینی برای معماری ایرانی، اسلامی در کشور تدوین نشده است و باید در مرحله اول به وضعیت بی‌سروسامان نماسازی رسیدگی شود تا بتوان در آینده به صورت جزئی‌تر نیز، به این موضوع ورود کرد.


بانک اطلاعاتی ساختمان | Consbank.com
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ