ارائه کارت هوشمند ملی تا پایان سال ۹۲

۲۱فروردین۱۳،

مدیر کل سجلی و پژوهشی سازمان ثبت احوال کشور تأکید کرد که اعتبار کارت های ملی پایان امسال به اتمام می‌رسد.البته تمامی کارتهای شناسایی ملی تا پایان سال ۹۲ تمدید اعتبار شده‌اند و نیازی به تعویض نیست.

به گزارش Consbank، محسن اسماعیلی با اشاره به اینکه اعتبار کارت های ملی پایان سال جاری به اتمام می‌رسد، گفت: کارت های هوشمند ملی جایگزین این کارت ها می گردد.

گفت در حال حاضر کارت هوشمند به صورت پایلوت در قم صادر شده است و تا پایان سال به سایر شهرها تسری پیدا می کند.

مدیر کل سجلی و پژوهشی سازمان ثبت احوال کشور با بیان اینکه زیر ساخت های لازم برای صدور کارت هوشمند ملی انجام شده است، گفت: مشکلی در صدور این کارت ها وجود ندارد.
وی در بخش دیگر سخنانش افزود: برای انتخابات نیز کارت شناسایی ملی مهم است و چند شعبه را به صورت کشیک در ادارات قرار می دهیم تا در این ایام شماره ملی را برای اشخاصی که نیاز دارند ابلاغ کند.

کارتهای ملی موجود اعتبار دارند
 بر خلاف بعضی شایعات منتشره مبنی بر لزوم تعویض کارتهای ملی به سبب اتمام اعتبار آن ، تمامی این کارتها مطابق مصوبه هیئت محترم دولت تا پایان سال اعتبار دارند و نیازی به تعویض کارتهای فعلی نیست.

به گزارش این دفتر، هرگونه تصمیم و اطلاع رسانی در خصوص اعتبار و یا عدم اعتبار کارتهای شناسایی ملی فعلی، از طریق پورتال سازمان ثبت احوال به آدرس اینترنتی www.sabteahval.ir و همچنین رسانه ملی و سایر خبرگزاری‌های رسمی به اطلاع عموم خواهد رسید و این موضوع نیز به تمامی ارگانهای ذیربط ابلاغ شده است.

و تنها در صورت تغییر آدرس، اشخاص بایستی جهت ثبت تغییرات کد پستی در کارت ملی خود ، در اسرع زمان ممکن به نزدیکترین ثبت احوال محل سکونتشان مراجعه و نسبت به رائه درخواست برای تعویض یا ثبت تغییرات در کارت ملی، اقدام کنند.

لازم به ذکر است: شماره‌ای ۱۰ رقمی و منحصر بفرد است و هر شخص ایرانی دارای شماره ملی مختص به خود است.


بانک اطلاعاتی ساختمان | Consbank.com
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *