ارتش الکترونیک سوریه بعد از تانگو، وایبر را هم هک کرد

گرد آوری توسط گروه فن آوری اطلاعات پایگاه اینترنتی خبری ممتاز نیوز

تنها با گذشت چند روز از هک شدن اپلیکیشن چت ویدیویی تانگو، ارتش الکترونیک سوریه این بار به سراغ وبسایت سرویس تماس رایگان وایبر رفت و بخش پشتیبانی آن را (به آدرس support.viber.com) هک کرد. این گروه هکر سوری، تصویری را در آدرس فوق قرار داد و نوشت که نتوانسته است کل سیستم وایبر را هک کند.
 
به گزارش وبلاگینا از thehackernews، آن‌ها در پیامی که در پایگاه اینترنتی وایبر قرار دادند به این موضوع اشاره کردند که این سرویس اسرائیلی، کاربرانش را رصد کرده و جاسوسی می‌کند.
 
در اسکرین شاتی که توسط این گروه هکر از بخشی از دیتابیس وایبر انتشار یافته، مشخصاتی مانند شماره تلفن، مدل دستگاه، سیستم‌عامل و آی‌پی کاربران به چشم می‌خورد که از نظر کلی، اطلاعاتی معمول برای چنین سرویسی به حساب می‌آیند.
 
شرکت وایبر در پاسخ به شیوه هک شدن بخش پشتیبانی پایگاه اینترنتی خود گفت که این مشکل به واسطه یک حمله ایمیلی به یکی از کارمندان مجموعه‌اش اتفاق افتاده است. در پی این حمله، دسترسی به دو بخش برای هکرها ممکن شده است: پنل پشتیبانی مشتری و پشتیبانی سیستم مدیریت. اطلاعاتی که توسط گروه هکر سوری در پایگاه اینترنتی وایبر انتشار یافته نیز از طریق یکی از این بخش‌ها به دست آمده است.
 
وایبر تاکید کرده است که هیچ دسترسی‌ای به اطلاعات حساس کاربران ایجاد نشده و پایگاه داده این سرویس هک نشده است.

ایستنا
باز نشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *