ارتقاء فعالیت‌های قرآنی و معارفی سازمان صدا و سیما با همکاری مجلس

رئیس رسانه ملی گفت: امیدواریم با همکاری مجلس به ویژه فراکسیون قرآن و عترت، فعالیت‌های قرآنی و معارفی سازمان صدا و سیما را ارتقاء دهیم.

به گزارش سرویس سیاسی باشگاه خبرنگاران اعضای فراکسیون قرآن و عترت مجلس شورای اسلامی در دهمین روز ماه مبارک رمضان با رئیس سازمان صدا وسیما دیدار کردند.
در این دیدار که در مرکز همایش های بین المللی صدا و سیما و با حضور گسترده نمایندگان ملت در فراکسیون قرآن و عترت مجلس برگزار شد ابتدا معاونان سیما و صدا و مدیر شبکه قرآن صدا گزارشی از فعالیت های صورت گرفته در حوزه قرآن و ترویج معارف اهل بیت(ع) و نماز در رسانه ملی ارائه کردند.
در این دیدار خانم لاله افتخاری رئیس فراکسیون قرآن و عترت مجلس شورای اسلامی با تشکر از اهتمام رسانه ملی به ترویج قرآن و معارف اهل بیت (ع) دیدگاه های این فراکسیون را در جهت ارتقاء تولیدات قرآنی در صدا و سیما تشریح کرد.
در ادامه این نشست چند تن از اعضای فراکسیون قرآن و عترت مجلس شورای اسلامی به بیان نظرات و دیدگاه های خود درباره عملکرد صدا و سیما در حوزه قرآن و معارف پرداختند.
استفاده گسترده تر از کارشناسان علوم قرآنی، برگزاری مسابقات قرآن در استان ها، انعکاس اخبار قرآنی از سراسر کشور، پرداختن به داستان های قرآنی در مجموعه های تلویزیونی، تربیت نیروی انسانی در حوزه معارف قرآن، بیان احکام و دستورات قرآنی در ابعاد مختلف زندگی و استفاده بیشتر از ظرفیت تولیدات پویانمایی برای کودک و نوجوان از جمله پیشنهادات اعضای این فراکسیون بود.
نمایندگان عضو فراکسیون قرآن و عترت مجلس که تعدادشان حدود یک سوم کل نمایندگان مجلس را شامل می شود آمادگی خود را برای برداشتن موانع پیش روی رسانه ملی در حوزه ساخت برنامه های قرآن محور اعلام کردند.
در پایان این نشست آقای ضرغامی رئیس رسانه ملی گفت: اعضای فراکسیون قرآن و عترت مجلس شورای اسلامی هم به لحاظ کمی و هم به لحاظ کیفی حضور خیلی خوب و پربرکتی در این ماه عزیز داشتند.
وی با بیان اینکه در این نشست دیدگاه های بسیار خوبی از طرف نمایندگان مجلس مطرح شد افزود: ما از این نظرات استفاده کردیم و امیدواریم با همکاری مجلس به ویژه فراکسیون قرآن و عترت، فعالیت های قرآنی و معارفی سازمان صدا و سیما را ارتقاء دهیم.
شایان ذکر است مسئولان برگزاری این نشست به دلیل حضور بالا و غیر قابل پیش بینی نمایندگان مجلس نهم و اعضای فراکسیون قرآن و عترت، مجبور شدند سالن محل نشست را تعویض کنند.
انتهای پیام/


باشگاه خبرنگاران

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *