ارتقای فضا Gmail به ۱۵ گیگابایت

۲۴اردیبهشت۹۲ به نقل از منبع ذکر شده، در پرتال خبری ممتاز نیوز منتشر گردیده است آی تی ایران – گوگل تغییراتی را در سیستم رایانش ابری و فضای سرویس‌های خود ایجاد کرده به نحوی که میزان فضای رایگان سرویس‌هایش را به ۱۵ گیگابایت رسانده‌است.

تا پیش از این گوگل برای هر کدام از سرویس‌هایش سقف فضای رایگان در نظر گرفته بود به طور مثال برای سرویس Gmail فضای تخصیص داده شده رایگان ۱۰ گیگابایت بود.

حالا و بر اساس تغییرات تازه کاربرانی که به طور مثال ایمیل چندانی ذخیره نمی‌کنند اما در مقابل نیاز به فضای بسیاری در گوگل درایو می باشند می‌توانند از یک ظرفیت کلی برای همه سرویس‌ها بهره بگیرند.

در همین حال گوگل یک سرویس پولی ارزان خود را نیز کنار گذاشته است. از این پس کاربران قادر به خرید ۲۵ گیگابایت فضای اضافی در ازای ۲.۵ دلار در ماه نخواهند بود و ارزان‌ترین سرویس گوگل ۴.۹۹ دلار در ماه به ازای ۱۰۰گیگابایت فضا خواهد بود که این نصف قیمت دراپ باکس رقیب گوگل در صنعت ذخیره سازی و رایانش ابری است.

کاربرانی که فعلا از سرویس ۲۵ گیگابایتی گوگل ( ۲.۵ دلار در ماه ) استفاده می‌کنند دیگر قادر به تمدید آن نیستند و پس از پایان مدت استفاده نیز باید تعرفه دیگری را برگزینند.

IT Iran
باز نشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *