اردوغان: درباره خرید واحد دوم اس-۴۰۰ تردید نداریم/ با طالبان در مذاکره‌ایم

رئیس جمهور ترکیه در مصاحبه با خبرنگاران همراه با خود در پروازش از مبدا سارایوو امروز یکشنبه گفت، بی تردید ترکیه واحد دوم سامانه دفاع هوایی اس-۴۰۰ را از روسیه خواهد خرید.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در این اظهاراتش که از سوی شبکه ان.تی.وی ترکیه منتشر شد، گفت: ما تردیدی درخصوص خرید بخش دوم سامانه‌های اس-۴۰۰ از روسیه نداریم.

او همچنین به مساله استفاده از هواپیماهای روسی از سوی آنکارا در جریان آتش سوزی‌های اخیر کشورش اشاره کرده و متذکر شد که در آخرین گفتگوی تلفنی خود با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه درباره این موضوع با او به بحث پرداخته است. اردوغان همچنین وعده داد این مساله را در جریان سفر بعدی‌اش به روسیه مطرح کند.

به گزارش ینی شفق، همچنین اردوغان تاکید کرد، ترکیه آماده ارائه همه نوع حمایت به افغانستان است.

رئیس جمهور ترکیه تصریح کرد: ترکیه آماده ارائه همه نوع حمایت با هدف بازیابی افغانستان در صورتی که این کشور هم نگرش مشابهی در پیش بگیرد، است.

اردوغان تصریح کرد: ترکیه از تجارب و زیرساختها برخوردار است. ما با استفاده از اینها مایل به کمک هستیم. با این حال برای این که ما قادر به چنین کمکی باشیم، باید دروازه‌ها باز باشند. به همین دلیل مقامهای اطلاعاتی ترکیه هم اکنون در حال دیدار با طرف صحبتهایشان از طالبان هستند.

اردوغان درخصوص مساله حقوق زنان در افغانستان اظهار کرد: از نظر من رویکرد طالبان در قبال زنان با آن چیزی که ۲۰ سال پیش بود یکی نخواهد بود. آنها هم لزوم تغییر را در قبال این مساله می‌بینند.

انتهای پیام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *