اردوغان دوباره تهدید کرد: مانع عضویت سوئد و فنلاند به ناتو می‌شویم

تهدید تازه اردوغان اعلام شد و براین اساس او گفت: روند الحاق سوئد و فنلاند به ناتو را متوقف می‌کنیم .

اردوغان دوباره تهدید کرد: مانع عضویت سوئد و فنلاند به ناتو می‌شویم

به گزارش ممتاز نیوز، رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهوری ترکیه بار دیگر تهدید کرد که روند الحاق سوئد و فنلاند به ناتو را متوقف خواهد کرد. 

سخنان رئیس‌جمهوری ترکیه در حالی بیان شد که وی قرار است امروز سه‌شنبه در تهران با ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه دیدار کند. رجب طیب اردوغان پیش از این در جریان نشست سران سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) در مادرید از استکهلم و هلسینکی خواسته بود تا «سهم خود» را در روند مبارزه با تروریسم ایفا کنند. 

رئیس‌جمهوری ترکیه گفت: «ما برای پیگیری روند گسترش ناتو رویکردی بسیار روشن اتخاذ کرده‌ایم. مایلم بار دیگر یادآوردی کنم که ما این روند را در صورتی که تدابیر لازم برای رعایت شروط ما در نظر نگرفته نشود متوقف خواهیم کرد.»

وی افزود: «ما به طور خاص شاهدیم که سوئد تصویر خوبی در این زمینه از خود ارائه نمی‌کند.»

اردوغان امروز سه‌شنبه در نشستی سه جانبه با ولادیمیر پوتین و ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهوری ایران شرکت خواهد کرد. آنکارا امیدوار است تا بتواند نظر مثبت مسکو را نسبت به عملیات نظامی ترکیه در شمال غربی سوریه جلب کند. 

ترکیه از اواخر ماه مه تاکنون تهدید کرده است که «منطقه‌ای امنیتی» به طول ۳۰ کیلومتر در مرز با سوریه ایجاد خواهد کرد. ایران و روسیه پیش از این مخالفت خود را با این عملیات اعلام کرده‌اند. 

روسای جمهوری ترکیه و روسیه قرار است همچنین در جریان نشست تهران درباره ساز و کار ایجاد زمینه صدور غلات اوکراین با یکدیگر گفتگو کنند.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ