اردوغان: قصد مداخله در سوریه نداریم!

نخست‌وزیر ترکیه تاکید کرد آنکارا قصد مداخله در امور داخلی سوریه را ندارد اما نمی‌تواند نسبت به اعمال فشارها و خشونت‌ها در سوریه بی‌تفاوت باشد.

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای القدس العربی، رجب طیب اردوغان، نخست‌وزیر ترکیه در سخنان خود در نشست وزیران کشورهای عضو هیات همکاری و اقتصاد سازمان همکاری اسلامی عنوان داشت: آنچه در سوریه می‌گذرد بر ترکیه نیز تاثیر می‌گذارد اما ما هیچ قصدی برای مداخله در امور داخلی سوریه نداریم.

وی در ادامه افزود: سیاست ما اینگونه نیست، آنچه ما می‌خواهیم داشتن کشور سوریه قدرتمند در کنار ترکیه است. ما می‌خواهیم صلح و ثبات در منطقه فراگیر شود.

اردوغان همچنین عنوان داشت: معتقدیم که حل مسائل منطقه‌ای در شکوفایی کشورهای اسلامی تاثیرگذار است. آنچه در سوریه می‌گذرد قلب هر انسانی را به درد می‌آورد چرا که نزدیک به ۲۵۰ هزار شهروند سوری کشور خود را ترک کرده‌اند.

وی در ادامه افزود: موضع ترکیه در قبال سوریه ثابت است و تغییر نخواهد کرد اما نظام سوریه به وعده‌های خود عمل نکرده و به هشدارهای آنکارا توجه نمی‌کند، ترکیه نمی‌تواند نسبت به اعمال فشارها و خشونت‌ها در سوریه بی‌تفاوت باشد.

اردوغان همچنین عنوان داشت: موضع ما در قبال سوریه فرقی با مواضع ما در قبال تونس، مصر و دیگر کشورهای مسلمان ندارد. ما برای یاری رساندن به مردم سوریه حرکت کرده‌ایم و این وظیفه ما است.


Tabnak.IR | تابناک

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ