ارزان‌ترین اینترنت جهان

ارزان‌ترین اینترنت جهان متعلق به چه کشورهایی است؟

براساس بررسی‌های صورت گرفته لوکزامبورگ، ایسلند و دانمارک سه کشوری هستند که به ترتیب ارزان‌ترین اینترنت جهان را در اختیار دارند.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات برسام و به نقل از ایسنا، هزینه نسبی پهنای باند در کشورهای مختلف گویای آن است که لوکزامبورگ ارزان‌ترین اینترنت دنیا را دارد. هزینه نسبی پهنای باند این کشور بر اساس میانگین هزینه اشتراک تقسیم بر تولید ناخالص سرانه ملی حدود ۰٫۵۹ درصد است.
پس از لوکزامبورگ، ایسلند و دانمارک با ارقام ۰٫۸۲۱ و ۰٫۸۲۶ درصد در رده‌های دوم و سوم قرار دارند واسترالیا با ۰٫۸۴ درصد در رده چهارم قرار دارد.

بنا به اعلام اتحادیه اروپا در حال حاضر محدودیت‌های بیشتری بر تبادلات داده‌ها در شبکه اینترنت اعمال می‌شود. به همین خاطر محتویات خاص، اصلا جابه‌جا نمی شود برای نمونه می‌توان کاربرانی اشاره کرد که به کمک سرویس‌هایی همچون اسکایپ قصد دارند از طریق اینترنت تلفن بزنند.

بنابر اعلام پایگاه Net Index، هلند با ۰٫۸۹ و سوئد با ۰٫۹۱ درصد رتبه‌های پنجم و ششم قیمت اینترنت جهان را به خود اختصاص داده‌اند. انگلستان، نروژ، فنلاند و هنگ کنگ هم رده‌های هفتم تا دهم جدول ارزان‌های اینترنتی را از آن خود کرده‌اند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ