ارزان‌ترین اینترنت ۱۲۸K متعلق به چه شرکتی است؟

گرد آوری توسط گروه فن آوری اطلاعات پایگاه اینترنتی خبری ممتاز نیوز

با قیاس تعرفه خدمات شرکت‌های اینترنتی، ارزان‌ترین و گران‌ترین تعرفه برای خدمات اینترنت پرسرعت ۱۲۸Kbps مشخص شد.
 
 
استفاده گسترده از اینترنت و جا افتادن فرهنگ ارائه خدمات بر روی شبکه جهانی با توجه به مزیت‌های محدودیت ناپذیری در زمان و مکان و همچنین امکان ارائه خدمات مبتنی بر صوت، تصویر، متن و در کل مالتی مدیا سبب شده که مردم هم به مرور نیاز استفاده از اینترنت را درک کنند.
اینترنتی که ضریب نفوذش در ایران طبق گزارشات سال به ۶۱٫۰۶ درصد می‌رسد، حاکی از استقبال مردمی از این خدمت همگانی در کشور دارد؛ در حالیکه این آمار در سال ۹۰ شاخص ۴۳٫۲۳ درصدی را نشان می‌داد.
در این میان راه‌های دسترسی به این شبکه جهانی هم‌پای توسعه فرهنگ استفاده از این شبکه، رشد کرده و از شیوه‌های دایل‌آپ سابق که تنها راه دسترسی به اینترنت بود به اینترنت پرسرعت تغییر یافته است.
شرکت‌های بسیاری هم در ایران فعال می باشند که به ارائه خدمات اینترنت پرسرعت می‌پردازند که نحوه ارائه و رقابت آن‌ها با توجه به سرویس‌های مختلف و طرح‌های جذابی که برای مشترکان دارند، متفاوت است.
در زیر لیستی از شرکت‌های ارائه دهنده خدمات در حوزه ۱۲۸ کیلوبیت بر ثانیه ارائه شده که براساس نوع سرویس دارای قیمت‌های متفاوتی است.
البته  ضریب تسهیم خط، هزینه‌های مربوط به راه‌اندازی سرویس، مالیات، هزینه دایری و جمع‌آوری و… به صورت مجزا در این آمار دیده نشده است و صرفا تعرفه خدمات ۱۲۸Kbps توسط شرکت‌ها مطرح شده است؛ حال ممکن است بعضی شرکت‌ها این ضرایب را در تعرفه‌های خود دیده باشند یا به صورت مجزا در بخشی دیگر آورده باشند که در این گزارش به آن‌ها اشاره نشده است.
در مراحل بعدی به ترتیب قیمت این خدما برای سرویس‌های بالاتر نیز بررسی خواهد شد.
 

ایستنا
باز نشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ