ارزش‌ محتوایی و هنری اسکار زیر چکمه سلطه جویان خرد شد

˝رئیس سازمان فرهنگی شهرداری˝ در مراسم تجلیل از فیلم ˝تنهای تنهای تنها ˝

امیر خوراکیان در مراسم اکران خصوصی و تجلیل از عوامل فیلم ˝تنهای تنهای تنها˝ در سینما آزادی تهران : ارزش‌های محتوایی و هنری اسکار زیر چکمه سلطه جویان خرد شده است.

به گزارش هنرآنلاین، امیر خوراکیان در این مراسم با انتقاد از شرایط حاکم بر اسکار، جوایز آن را کاملا سیاسی دانست و گفت: در ارتباط با جایزه اسکار دیگر تنها بحث شکست محتوا در میان نیست بلکه ارزش‌های هنری اسکار نیز زیر چکمه سلطه‌جویان خرد شده است.

وی در ادامه افزود: در چنین شرایطی اگر به سینمای ایران توجه بیشتری داشته باشیم و بتوانیم به اشخاصی که در خلق آثار هنری فعال می باشند و مدیران هنری فعال در کشور کمک کنیم چه بسا بتوانیم شاهد موفقیت‌های روزافزونی در عرصه سینما و هنرمان در دنیا باشیم.

خوراکیان با تأکید بر اینکه همه عوامل فیلم سینمایی “تنهای تنهای تنها” شایسته تقدیر می باشند، گفت: قصد دخالت در نظرات کارشناسی هیئت داوران سی و یکمین جشنواره فیلم فجر را ندارم ولی سیمرغ‌های تحسین مردم بر دوش این فیلم نشسته و این تقدیرها همچنان ادامه خواهد داشت.

وی در ارتباط با امتیازات این فیلم سینمایی برای برگزیده شدن، گفت: فهم درست از شرایط حاکم بر جهان و فهم صورت‌ مسئله‌های پیش ‌روی کشور و جامعه، داشتن انگیزه بالا برای انتقال پیام فیلم توسط عوامل آن و تلاش هنرمندانه به‌دور از حاشیه و مصلحت‌اندیشی از عوامل موفقیت این فیلم می باشند.

رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران افزود: توجه به این عوامل در شرایط امروز سینمای ما اهمیت این اثر را چند برابر می کند. توجه به آثاری چون “تنهای تنهای تنها” به ما کمک می‌کند که از ظرفیت‌های سینما برای بسیاری موارد از جمله بیان ارزش‌هایمان، رفع مظلومیت‌هایمان در دنیا و بسیاری از حقوق ارزشمندی که به آن اعتقاد داریم استفاده کنیم و صدایمان را به گوش دنیا برسانیم.

در این مراسم از احسان عبدی‌پور (کارگردان)، ادریس عبدی‌پور (تهیه‌کننده) و میثم فرهومند (بازیگر نوجوان نقش اول فیلم) تقدیر شد.

کارگردان فیلم تحسین شده “تنهای تنهای تنها” نیز در این مراسم گفت: از سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران سپاسگزاریم که اگر چه این فیلم به طور مستقیم دربارهٔ تهران و زندگی شهری و شاید در اهداف از پیش تعیین شده شان نبود اما از ما حمایت کردند و این نشان دهنده نگاه ارزش‌مدار و هنرمندانه به موضوع سینما است.

این فیلم داستان پسری است که در روستای اطراف نیروگاه اتمی بوشهر (هلیله) با یک پسر روسی از خانواده مهندسان نیروگاه دوست می‌شود و اتفاقات تازهی رقم می‌خورد. این فیلم غرور ملی و روحیه صلح طلبی ایرانیان را نشان می‌دهد.

فیلم سینمایی “تنهای تنهای تنها” تولید صدا و سیمای مرکز بوشهر و برنده ۱۱ جایزه از سوی هیئت داوران بخش تجلی اراده ملی سی و یکمین جشنواره بین المللی فیلم فجر شده است.

آیین تجلیل از عوامل فیلم سینمایی “تنهای تنهای تنها” شب قبل از سوی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در سینما آزادی تهران برگزار شد.

پایان پیام//


آخرین خبرها
منبع: هنر آنلاین
باز بازنشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *