ارزش یورو کاهش یافت

چکیده: نگرانی ها درباره کاهش نرخ رشد اقتصاد جهانی و عدم قطعیت درباره میزان و زمان بسته های مشوق اقتصادی که بانک مرکزی اروپا قرار است ارائه کند روز چهارشنبه باعث شد ارزش واحد پولی یورو کاهش پیدا کند.

بازارهای مالی جهان و اروپا طی چند هفته اخیر امیدوار بودند طرحهای بانک مرکزی اروپا مبنی بر ارائه کمک مالی به کشورهای اروپایی بتواند از وخیمتر شدن اوضاع اقتصادی کشورهای اسپانیا و ایتالیا جلوگیری کند و مانع کاهش بیشتر ارزش واحد پولی یورو شود. این در حالی است که داده های منتشر شده درباره اوضاع اقتصادی منطقه یورو این امیدها را نقش بر آب کرد.
بر اساس این داده ها، اقتصاد کشورهای عضو منطقه یورو دوباره در حال حرکت به سمت رکود است. همچنین بر اساس این آمارها، اقتصاد کشورهای نوظهور مانند چین نیز در حال از دست دادن سرعت پیشرفت خود است.
«لی هاردمن» تحلیلگر ارز در بانک «توکیو میتسوبیشی» در این باره گفت: «به نظر نمی رسد انقباض اقتصادی در کشورهای عضو منطقه یورو در آینده نزدیک به پایان برسد.»
کاهش ارزش یورو در حالی است که شاخص سهام در بازارهای بورس لندن، پاریس و فرانکفورت نیز همگی طی روز چهارشنبه کاهش یافت.
هاردمن در این باره گفت: «تاریک شدن افق رشد اقتصادی به احتمال زیاد بانک مرکزی اروپا را وادار خواهد کرد تا سیاستهای پولی سختگیرانه تری را به اجرا بگذارد، که این موضوع به نوبه خود باعث کاهش بیشتر ارزش واحد پولی یورو خواهد شد.»


ارانیکو – آخرین اخبار و مقالات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ