ارز مبادله ای خودرو را گران می کند

۲۷م دیماه ،

ارز مبادله ای خودرو را گران می کند

عضوهیات مدیره انجمن قطعه‌سازان قیمت‌گذاری‌خودرو با ارز مبادله‌ای‌ را سبب افزایش قیمت خودروهای داخلی دانست و از دولت خواست برای تأمین مواد اولیه به خودروسازان‌ ارز مبادلاتی اختصاص دهد.

به ممتازنیوز به نقل از عصرخودرو به نقل از تنسیم، محمدرضا نجفی‌منش، در رابطه با دستور رئیس جمهور برای مبنا قرار گرفتن ارز مبادله‌ای در قیمت‌گذاری خودرو، اظهارداشت: خودروسازان با اتخاذ این تصمیم تا حدودی می توانند با افزایش قیمت محصولات خود از بروز ضرر و زیان اجتناب نمایند.

به گزارش تسنیم،‌ وی ضمن تأکید براینکه از دولت می‌خواهیم در تأمین مواد اولیه و قطعات نیز ارز مبادله‌ای در اختیار خودروسازان قرار دهند، افزود: در حال حاضر خودروسازان مواد اولیه خود را به سختی آن هم در بازار آزاد تهیه می‌کنند.
عضو هیات مدیره انجمن قطعه‌سازان با اشاره به اینکه در صورت عدم توجه به سایر مشکلات خودروسازان این تصمیم مقطعی و فقط در برحه‌ای قیمت‌ها را به سمت متعادل شدن پیش خواهد برد، گفت: البته با اتخاذ این تصمیم قیمت خودرو در کارخانه تاحدودی افزایش و قیمت‌های کاذب در بازار آزاد کاهش پیدا می‌کند.
معاون وزیر صنعت صبح امروز با اعلام این خبر که به دستور رئیس جمهور ارز‌مبادله‌ای مبنای قیمت گذاری خودرو خواهد شد، گفت: البته تغییرات قیمتی برمبنای ارز مبادله‌ای در خودروهای مختلف نسبت به ارز بری خودرو متفاوت است.
به گفته این مقام مسئول در وزارت صنعت مطابق آخرین مصوبات، عرضه محصولات باید با ارز مبادله‌ای قیمت گذاری شود، که به همین واسطه سازمان حمایت مبنای محاسباتی را در قیمت گذاری خودرو ارز مبادله ای قرار می‌دهد.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت هدف از اتخاذ این تصمیم را کاهش تفاوت قیمت خودرو در کارخانه با قیمت‌های حاشیه‌ بازار دانست و عنوان کرد: رئیس جمهور معتقد است که برای قیمت تمام شده خودرو و ارائه آن به مصرف کنندگان وزارت صنعت، معدن و تجارت روش‌های متفاوتی را باید طراحی کند که بر مبنای آن، قیمت خودرو در بازار به قیمت تولید در کارخانه نزدیک به نرخ تعادلی برسد.

 

چهارشنبه ۲۷ دى   ۱۶:۲۳

منبع:عصرخودرو
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *