ارمنستان از روسیه خواست تا نیروهای جمهوری آذربایجان را از قره‌باغ خارج کند

ارمنستان امروز (دوشنبه) اعلام کرد که انتظار دارد روسیه اقدامی انجام دهد تا جمهوری آذربایجان نیروهای خود را از منطقه قره‌باغ که توسط نیروهای حافظ صلح روسی کنترل می‌شود، خارج کند؛ جایی که تنش‌ها در یک مناقشه سرزمینی رو به افزایش است.

ارمنستان از روسیه خواست تا نیروهای جمهوری آذربایجان را از قره‌باغ خارج کند

به گزارش ممتاز نیوز، به نقل از خبرگزاری رویترز، نیروهای جمهوری آذربایجان در سال ۲۰۲۰، نیروهای ارمنستان  را از مناطقی که از دهه ۱۹۹۰ در قره‌باغ و اطراف آن کنترل کرده بودند، قبل از میانجیگری روسیه برای آتش‌بس و استقرار نیروهای حافظ صلح بیرون راندند.

روز شنبه، مسکو اعلام کرد که جمهوری آذربایجان با ورود سربازان خود به منطقه‌ای در نزدیکی روستای فراخ، توافق صورت گرفته را نقض کرده اما آذربایجان تا روز یکشنبه آن‌ها را خارج کرده است.

وزارت خارجه ارمنستان روز دوشنبه خواستار تحقیق درباره اقدامات نیروهای حافظ صلح روسیه در جریان حمله شد و دو نقشه وزارت دفاع روسیه را منتشر کرد که به گفته این وزارتخانه نشان می‌دهد که نیروهای جمهوری آذربایجان همچنان در آن‌جا حضور دارند.

این وزارتخانه در بیانیه‌ای آورده است: ما از نیروهای حافظ صلح روسیه در قره‌باغ انتظار داریم اقدامات مشخصی برای جلوگیری از هجوم واحدهای جمهوری آذربایجان به منطقه مسئولیت حافظان صلح انجام دهند.

جمهوری آذربایجان روز یکشنبه اعلام کرد که نیروهای خود را خارج نکرده است و افزود که این منطقه “قلمرو مستقل” آن است.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *