ارومیه شهریورماه ۹۲به راه آهن سراسری وصل می گردد

۳۰ام بهمن به نقل از منبع ذکر شده، در پرتال خبری ممتاز نیوز منتشر گردیده است

هوشنگ آقامحمدی روز دوشنبه در جریان بازدید از روند اجرایی طرح راه آهن مراغه – ارومیه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا در مهاباد اظهار کرد: تاکنون عملیات زیرسازی ۱۸۴ کیلومتر از این طرح از مراغه تا ارومیه پایان یافته و عملیات ریل گذاری به طول ۸۵ کیلو متر از مراغه تا مهاباد نیز انجام گرفته است.

وی اضافه کرد: قطعه اول از مراغه تا میاندوآب پارسال با حضور رییس جمهوری افتتاح و قطعه شده و قطعه دوم از میاندوآب تا مهاباد بزودی با حضور رئیس جمهوری افتتاح می گردد.

آقا محمدی اظهار کرد: برای اجرای این طرح ملی تاکنون یکهزار و ۷۰۰ میلیارد ریال هزینه شده است و برای تکمیل آن به دو هزار و یکصد میلیارد ریال سرمایه گذاری می گردد .

وی پیشرفت فیزیکی کل این طرح را هم اکنون ۶۵ درصد اعلام کرد و یاد آور شد: قطعه مهاباد به نقده با سرعت در حال اجراست که پیش بینی می گردد این قسمت در خرداد ماه سال ۹۲ به بهره برداری برسد.

آقا محمدی گفت: درصورت تامین بموقع اعتبارات پیش بینی می گردد قطعه نقده – ارومیه نیز تا شهریورماه سال آینده به اتمام رسیده و مورد بهره برداری قرار بگیرد .

با بهره برداری از راه آهن سراسری مراغه به ارومیه آذربایجان غربی به مرکز مهم مبادلات تجاری و ترانزیت کالا در خاورمیانه تبدیل خواهد شد.

وجود دو فرودگاه فعال ( فرودگاه بین المللی ارومیه، و فرودگاه خوی ) ، بزرگراه تبریز – ارومیه از طریق پل میانگذر دریاچه ارومیه، آغاز عملیات احداث بزرگراه تبریز بازرگان در سال آینده و بزرگراه ارومیه – مهاباد – میاندوآب و بهره برداری از جاده میاندوآب – سراسکند میانه از جمله امکانات ارتباطی آذربایجان غربی است که اکثر این طرح ها در دولت های نهم و دهم آغاز و به بهره برداری رسیده اند.

۵۸۴/۵۸۳

انتهای پیام /*

Economic@irna.ir


www.irna.ir
باز بازنشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ