اروپا تحریم های سوریه را تمدید کرد

۱۱خردادماه،

اتحادیه اروپا امروز همه تحریم های سوریه به جز تحریم تسلیحاتی را تا اول ژوئن سال ۲۰۲۲ تمدید کرد.

به گزارش  خبرگزاری فرانسه نوشت: اتحادیه اروپا امروز همه تحریم های مصوب این اتحادیه علیه دولت بشار اسد به جز تحریم تسلیحاتی آن را از ابتدای ژوئن به مدت یک سال دیگر تمدید کرد.

اتحادیه اروپا امروز در بیانیه پایانی نشست خود تاکید کرد از آنجا که تحریم تسلیحاتی سوریه برای کمک به معارضان سوری و سرکوب دولت دمشق شامل این تمدید مدت نمی شود.

تحریم های تمدید شده ممنوعیت صادرات و واردات کالاهای اساسی نظیر نفت، اعمال محدودیت بر سرمایه گذاری، فعالیت اقتصادی و بخش حمل و نقل را شامل می گردد.

علاوه بر این تحریم ها ۱۷۹ نفر نیز به اتهام آنچه همدستی در سرکوب مردم سوریه نامیده می گردد شامل مصادره اموال و دارایی ها و منع سفر به کشورهای اروپایی شده اند. همچنین ۵۴ مرکز و موسسه سوری از جمله بانک مرکزی سوریه را نیز شامل می گردد.

با لغو تحریم تسلیحاتی معارضان سوری که روز دوشنبه با فشار فرانسه و انگلیس توسط وزاری خارجه اتحادیه اروپا تصویب شد، کشورهای عضو این اتحادیه از اول ژوئن می توانند نسبت به ارسال تسلیحات خود به معارضان سوری و بویژه ائتلاف ملی معارضان تصمیم گیری کنند.

مایکل مان، سخنگوی اشتون امروز اعلام کرد: توافق شده است تا پیش از اول آگوست به سبب برگزاری مذاکرات ژنو ۲ از ارسال هرگونه سلاح به معارضان اجتناب شود و ارسال تسلیحات تحت تدابیر مشخص و محدود صرفا جهت محافظت از جان شهروندان سوری و با مشخص کردن مقصد این تسلیحات صورت خواهد گرفت.

 این در حالی است که آلمان و اتریش از کشورهایی می باشند که با ارسال تسلیحات مخالف می باشند و نتیجه این اقدام را شعله ور شدن آتش بحران سوریه ارزیابی کرده اند.

مان همچنین از ائتلاف معارضان خواست در مذاکرات ژنو ۲ حضور داشته باشند. ائتلاف معارضان با انتقاد از تاخیر تحویل تسلیحات اعلام کرده اند در مذاکرات ژنو ۲ مشارکت نخواهند کرد.


سایت خبری تحلیلی نور نیوز
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ