ازدواج موقت در دانشگاه ها

جام جم آنلاین: رییس ستاد اقامه نماز کشور خطاب به روسای دانشگاه ها گفت: فضایی ایجاد کنید که ازدواج دانشجویی آسان و ازدواج موقت راه اندازی شود و گرنه حرام رخ می دهد.

حجت الاسلام محسن قرائتی در دومین نشست روستای دانشگاه های سراسر کشور که صبح امروز در دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد، گفت: در دانشگاه ها فضایی ایجاد کنید که دخترها و پسرها از هم جدا شوند با این جداسازی چندین میلیون گناه کم می شود.

وی به بحث قرآن در دانشگاه ها اشاره کرد و افزود: قرآن تازه وارد دانشگاه های ما شده است و در مقطع دبیرستان دروس عربی طوری ارائه نمی شود که یک دانش آموز بعد از اینکه دیپلم گرفت، بتواند قرآن خواند.

رییس ستاد اقامه نماز کشور اظهارداشت: در دانشگاه ها اصلا به بحث نماز پرداخته نمی شود آنقدر تلاش کردیم تا بحث نماز در دانشگاه ها نهادینه شد.

حجت الاسلام قرائتی افزود: معارف در دانشگاه ها دانشجویان را باسواد می کند اما متدین نمی سازد.

وی به ظرفیت هایی که در دانشگاه ها وجود دارد ولی از آنها درست استفاده نمی شود، اشاره کرد و خطاب به روسای دانشگاه ها گفت: اکنون در دانشگاه ها حدود ۴۰۰ هزار دانشجو تحصیل می کنند که پدر آنها یا شهید است یا جانباز که می توان از ظرفیت این دانشجویان استفاده کرد همچنین ما دانشجویانی داریم که پدر آنها روحانی است و می توان از ظرفیت آنها نیز استفاده کرد.

رییس ستاد اقامه نماز کشوربه احیای نهج البلاغه و تفسیر در داخل دانشگاه اشاره کرد و افزود: تفسیر و نهج البلاغه باید احیا و حداقل در هر دانشگاه باید یک جلسه تفسیر برگزار شود. (مهر)


jamejamonline.ir – 22 – RSS Version

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ