از این هفته؛ بنزین تهرانی‌ها یورو ۴ می‌شود

گردآوری توسط گروه خودرو ممتازنیوز

پرشین خودرو: عرضه بنزین یورو ۴ در تمام جایگاه‌های شهر تهران از هفته جاری بدون تغییر قیمت صورت می‌گیرد.

به گزارش ممتازنیوز، براساس اعلام مسئولان شرکت ملی پخش فراورده های نفتی ایران از هفته جاری در همه جایگاه های عرضه بنزین تهران سوخت یورو۴ عرضه می شود.
بر این اساس حدود روزانه ۱۱ میلیون لیتر بنزین یورو ۴ در تهران عرضه می شود که انتظار می رود با عرضه این حجم سوخت تاحدود زیادی از مشکل آلودگی هوا کاهش یابد.
هم اکنون به غیر از تهران در شهرهای اراک و کرج نیز بنزین یورو۴ عرضه می شود و قرار است در شهر اصفهان نیز از اوایل سال آینده عرضه بنزین یورو۴ آغاز شود.

عرضه بنزین یورو۴ با قیمت های سابق
اگرچه هزینه تولید بنزین یورو۴ بیشتر از هزینه تولید بنزین معمولی است،اما براساس تصمیمات صورت گرفته قیمت عرضه هر لیتر بنزین یورو۴ هیچ گونه افزایشی نخواهد داشت و اگر قرار باشد قیمت این نوع بنزین افزایش پیدا کند قطعا در گام دوم هدفمند کردن یارانه ها خواهد بود.
این گزارش اضافه می کند: با اتمام طرح های افزایش ظرفیت و بهبود کیفیت بنزین تولیدی در پالایشگاه های کشور قرار است از سال آینده دیگر در مجتمع های پتروشیمی بنزین تولید نشود و اگر نیاز به بنزین بیشتر احساس شد این مشکل از طریق واردات بنزین برطرف شود.

متوسط مصرف ۷۰ میلیون لیتری بنزین در کشور
به گزارش فارس، از ابتدای سالجاری تاکنون متوسط مصرف بنزین معمولی و سوپر ایران با ثبت رشد هشت درصدی از مرز ۷۰ میلیون لیتر در روز عبور کرد که پیش بینی می‌شود با نزدیک شدن به فصل گرما و تعطیلات نوروز مصرف بنزین رشد فزاینده داشته باشد.
از این رو دولت به منظور مدیریت مصرف بنزین در سال ۹۳ دو سناریو شامل افزایش قیمت و ساماندهی سهمیه‌های بنزین نیمه یارانه‌ای را در دستور کار قرارداده است، اما با تصمیم مجلس قطعا تغییر در قیمت بنزین از تیرماه ۹۳ به بعد صورت می گیرد.


پرشین خودرو |
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *