از موهای خود در فصل تابستان مراقبت کنید

پس از هر بار شست‌وشو موهای خود را تقویت کنید. اگر موهایتان وزوزی است برای نرم کردن آنها می‌توانید از روغن “جوجوبا” jojoba استفاده نمایید. بگذارید روغن از شب تا صبح روی موهایتان بماند و صبح با شامپو سرتان را آبکشی کنید.

اگر مجبور هستید در روزهای گرم تابستان، ساعات طولانی را در بیرون از منزل و به ویژه در معرض نور خورشید باشید، حتما باید اقداماتی را برای حفظ سلامت موهایتان انجام دهید.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه اینترنتی تایمز گروپ، متخصصان پوست و مو توصیه می‌کنند که در روزهای آفتابی حتی‌المقدور با کلاه و روسری موهای خود را بپوشانید تا در تماس با نور خورشید و تشعشعات فرابنفش آن تارموهایتان آسیب نبینند. همچنین می‌توانید در این شرایط از ماسک‌های ترمیم مو استفاده کنید. در این فصل از سال تا جایی که ممکن است موهای خود را در معرض گرمای بیشتر مشکل حرارت سشوار قرار ندهید. همچنین از شستن موی سر با آب داغ پرهیز کنید و بیشتر از آب خنک یا ولرم استفاده نمایید.

موهای خود را هر یک یا دو نوبت در هفته چرب کنید تا از خشک شدن آنها جلوگیری کرده باشید. به علاوه می‌توانید در طول فصل تابستان از شامپوهای مرطوب‌کننده موها، استفاده کنید. پس از هر بار شست‌وشو موهای خود را تقویت کنید. اگر موهایتان وزوزی است برای نرم کردن آنها می‌توانید از روغن “جوجوبا” jojoba استفاده نمایید. بگذارید روغن از شب تا صبح روی موهایتان بماند و صبح با شامپو سرتان را آبکشی کنید.

کلر به موها آسیب می‌زند. بنابراین هر وقت به شنا رفتن پس از آن با شامپو موهای خود را خوب بشویید تا کلر روی آنها باقی نماند. هرگز از محصولاتی که گفته می‌شود حجم موها را افزایش می‌دهند استفاده نکنید چون این محصولات پوست سر و موها را خشک‌تر می‌کنند.


عصر ایران

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *