اسارت پرنده‌های دشمن در چنگال “شاهین” ایرانی

۰۱ تیرماه به نقل از منبع ذکر شده، در پرتال خبری ممتاز نیوز منتشر گردیده است

برد این سامانه پدافندی پیشرفته بیش از ۴۰ کیلومتر بوده و قادر است هواپیماها و بالگردهای دشمن را به صورت هوشمند و با سرعت مافوق صوت تعقیب کرده و مورد هدف قرار دهد.

به گزارش خبرنگار دفاعی – امنیتیممتازنیوز، سامانه پدافندی پیشرفته “شاهین” بیش از ۴۰ کیلومتر برد داشته و می‌تواند هواپیماها و بالگردهای دشمن را با سرعت مافوق صوت به صورت هوشمند تعقیب کرده و مورد هدف قرار دهد. 
خط تولید این سامانه موشک پیشرفته زمین به هوای میان‌برد، شانزدهم خردادماه ۸۶ با حضور وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح به بهره‌برداری رسید.
تحقیقات، ساخت و تولید این موشک پدافندی که شامل موشک، رادارهای جستجو و تعقیب هدف، شبکه‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزاری و سکوهای پرتاب است، کاملاً بومی و با استفاده از ظرفیت‌ها و امکانات داخلی کشور توسط متخصصان سازمان صنایع هوافضای وزارت دفاع انجام گرفته است.

پروژه تولید سامانه پدافندی زمین به هوای شاهین یکی از مهم‌ترین و پیچیده‌ترین پروژه‌هایی بود که تا آن زمان در انقلاب اسلامی در صنعت دفاعی کشور صورت گرفته بود.

مقاوم بودن در مقابل جنگ الکترونیک(جنگال)، توانایی در رهگیری اهداف سریع و حجم بسیار بالای ترکش در لحظه برخورد با هدف را می‌توان از برجستگی‌های این سامانه موشکی برشمرد.

سامانه پدافندی شاهین نقش بسزایی در تقویت دفاع منطقه‌ای و نقطه‌ای دارد که امروزه به عنوان روشی مدرن در دفاع از حریم هوایی مطرح است و وجود این سامانه موشکی پدافندی، نیروهای مسلح کشورمان را در این حوزه توانمند می‌کند.

راه‌اندازی این خط تولید نقطه عطفی در طراحی و ساخت سامانه‌های پدافند هوایی برد متوسط محسوب شده و تولید این موشک پیچیده و پیشرفته که از هزاران قطعه تشکیل شده است به طور بی‌سابقه‌ای ناکارآمدی تحریم‌ها علیه ایران را به اثبات رساند.

با توجه به درایت و هوشیاری مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) و تأکیدات ایشان بر حفظ آمادگی پدافندی، بهره‌برداری از این سامانه قدرتمند می‌تواند گامی مؤثر در رسیدن به این مهم باشد.

انتهای پیام/


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ