استخدام ۵ هزار معلم قرآن

۱۳م اسفند ،

استخدام ۵ هزار معلم قرآن در آموزش و پرورش

نماینده مردم بجنورد، مانه و سملقان، گرمه و جاجرم در مجلس شورای اسلامی استخدام ۵ هزار معلم قرآن در آموزش و پرورش را گامی مؤثر در ترویج فرهنگ قرآن در جامعه عنوان

 

کرد.

پورتال دانشگاهی به نقل از موسی‌الرضا ثروتی، نماینده مردم بجنورد، مانه و سملقان، گرمه و جاجرم در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرگزاری قرآنی ایران(ایکنا) شعبه خراسان شمالی، اظهار کرد:

یکی از برنامه‌های وزارت آموزش و پرورش، استخدام پنج هزار معلم قرآنی در این نهاد است که این پنج هزار نفر باید از حافظان و قاریان و تحصیل‌کردگان علوم قرآنی باشند که هم از علم قرآنی برخوردار بوده و هم توان تدریس داشته باشند.

وی با تأکید بر لزوم ترویج فرهنگ قرآنی در جامعه گفت: حفظ قرآن، ترویج مفاهیم و معارف قرآن و عمل به قرآن باید در جامعه اصل شود تا فرهنگ قرآنی نهادینه شود.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اتحادیه‌ها و مراکز قرآنی در شهرستان‌ها فعال شده که عملکرد آن‌ها در تحقق اهداف مؤثر است که در مجلس شورای اسلامی نیز برای آن‌ها بودجه‌های خوبی منظور شده تا بخش‌های غیردولتی نیز در ترویج فعالیت‌های قرآنی فعال شوند.
ثروتی گفت: ستاد ترویج و توسعه فعالیت‌های قرآنی نیز در کشور فعال است که این ستاد با همکاری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان تبلیغات اسلامی فعالیت می‌کند و امید است عملکرد آن مؤثر واقع شود.
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی افزود: بودجه‌هایی برای سازمان‌ها و نهادها برای انجام برنامه‌های قرآنی منظور شده که سازمان تبلیغات اسلامی، اوقاف و امور خیریه، فرهنگ و ارشاد اسلامی از آن جمله است و هدف اصلی این است که زمینه‌های ترویج فرهنگ قرآنی در جامعه توسعه یابد.

ثروتی خاطرنشان کرد: ستاد مرکزی فعالیت‌های قرآنی نیز با مسئولیت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این زمینه فعال است. با وجود فعالیت مراکز و نهادهای متعدد در عرصه برنامه‌های قرآنی، هنوز به حد مطلوب نرسیده‌ایم و باید با عزمی جدی‌تر آنچنان که شایسته است در این زمینه گام‌هایی مؤثر برداشته شود.
وی ادامه داد: مقام معظم رهبری نیز با ارائه طرح تربیت پنج میلیون حافظ قرآن کریم در کشور، نقشه راه برای ترویج فرهنگ قرآنی در جامعه ترسیم کردند که باید ملاک عمل و چراغ راه همه نهادها و مراکز دینی و قرآنی باشد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس خاطرنشان کرد: باید توجه داشت که علاوه بر حفظ قرآن کریم، ترویج مفاهیم قرآن در جامعه و عمل به موازین قرآنی و دینی و اسلامی نیز مورد توجه باشد و در همه زمینه‌ها تلاش شود.

 

منبع پورتال دانشگاهی

آگهی استخدام ممتازنیوز
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

تا این لحظه ۱نظر ثبت شده
  1. فتانه رضایی:

    خدا کنه واقعیت داشته باشه من تربیت معلم علوم قرانی خوندم در به در دنبال کارم در آموزش وپرورش ،اما متاسفانه هیچ جایگاهی قابل تاملی برای این رشته وجود نداره

نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید. نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.