استرس و افسردگی خطر سکته مغزی را افزایش می دهند

۲۶م آذر ،
ممتاز نیوز : تحقیقات تازه نشان داد که اشخاص بالای ۶۵ سال با بالاترین سطح پریشانی روانی از جمله افسردگی و نارضایتی از زندگی ۳ برابر در مقایسه با اشخاصی که در سطوح پایینی از استرس قرار دارند در معرض خطر سکته مغزی قرار دارند.

به گزارش ممتاز نیوز به نقل از فارس ؛ سوزان اورسون- رز دانشیار علوم پزشکی دانشگاه “مینه سوتا” در “مینیاپولیس” گفت: احساسات تاثیر قابل توجهی در سلامت مردم زمانی که آنها استرس دارند،‌ می گذارد.

وی افزود: مهم این است که آنها اثر فیزیکی این عوامل روانی را تشخیص دهند و تکنیکهای تمدد اعصاب فعالانه را انجام دهند.

با توجه به مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها در ایالات متحده، سکته مغزی چهارمین سبب عمده مرگ و میر در آمریکا و یکی از علل اصلی طولانی مدت از کار افتادگی است.محققان در پیدا کردن عوامل خطر ساز سکته مغزی علاقه‌مند می باشند.

تحقیقات قبل نشان داد که افسردگی با افزایش خطر ابتلا به سکته مغزی به ویژه در زنان ارتباط دارد اما بعضی از تحقیقات با تمرکز بر زنان نشان داد این خطر ممکن است فراتر از غم و اندوه به شرایطی که در آن مردم دچار چشم انداز منفی بر زندگی می شوند، افزایش یابد.

نویسندگان این تحقیقات در نظر دارند تا این مفهوم را در یک جمعیت گسترده تر با یک مجموعه وسیع تر از مسائل روانی آزمایش کنند.

منبع: ممتاز نیوز
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ