استفاده از بوتاکس‌ برای درمان فلج صورت

۰۵اردیبهشت۹۲ به نقل از منبع ذکر شده، در پرتال خبری ممتاز نیوز منتشر گردیده است

در حال حاضر روش‌های تازهی در بیمارستان فیروزگر‌ برای درمان فلج صورت درحال استفاده است.

طناز احدی، متخصص طب فیزیکی و توانبخشی، هیئت علمی دانشگاه ایران در گفتگو با خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران سبب‌های بیماری فلج عصب صورت را ناشناخته عنوان کرد و گفت: در صورت عدم ایجاد فلج کامل در هفته اول این بیماری به صورت خود‌به‌خود و یا با مصرف دارو قابل درمان است.

وی با بیان اینکه علاوه بر مصرف دارو باید با انجام توانبخشی به درمان این بیماری کمک کرد گفت: هدف از توانبخشی پیشگیری از لاغر شدن صورت بهبود انقباض عضلات، بهبودی تقارن صورت، تمرینات حسی و پیشگیری از بعضی عوارض مانند انقباض ناهماهنگ‌ و ناخواسته صورت نمی‌باشد.

احدی همچنین تصریح کرد: درمان توانبخشی در ۶ ماه اول بیشترین بهبود را می‌دهد و شامل آموزش تمرینات ورزشی، تحریک الکترونیکی، استفاده از لیزر اولیتراسوند‌ می‌باشد.

وی در ادامه افزود: در حال حاضر درمان تازهی به اسم  Bioseed Back ‌‌ (بیو‌سید‌بک) در بیمارستان فیروزگر‌ در حال استفاده می‌باشد که در درمان فلج صورت بسیار موثر است این متخصص طب فیزیکی و توانبخشی با بیان اینکه باید در استفاده از الکترو‌ترابی دقت کرد اظهار داشت: این روش در درمان اولیه فلج صورت ممنوع می باشد و در استفاده از اولتراسوند‌ و لیزر نیز احتیاطات مربوط به پوشش چشم باید رعایت شود.

وی در پایان خاطر نشان کرد: در بعضی موارد برای ایجاد تقارن در دو سمت صورت یا درمان انقباض ناهماهنگ‌ عضلات از تزریق بوتوکس‌ استفاده می‌شود./ح


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ