استفاده از جنبش عدم تعهد برای جلوگیری از اعمال فشار قدرت‌های زورگو

مشروح دیدارهای رهبر انقلاب در ۱۱ شهریور

ایران > رهبری
حضرت آیت الله خامنه‌ای جنبش عدم تعهد را ظرفیت بسیار خوبی برای انواع همکاری‌های میان اعضاء دانستند و گفتند: اگر اعضای این جنبش، همکاری‌های گسترده‌ای را در چارچوب جنبش عدم تعهد تدوین کنند تلاش قدرت‌های زورگو برای تحریم و فشار بر کشورهای مستقل از بین خواهد رفت.

دیدار رئیس مجمع عالی جمهوری خلق کره شمالی با رهبر مظم انقلاب

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری، حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح شنبه در دیدار کیم یونگ نام رئیس مجمع عالی جمهوری خلق کره شمالی با اشاره به مواضع همسان ایران و کره شمالی در بسیاری از زمینه‌ها تأکید کردند: باید در مسیر حرکت به سمت اهداف بلند، جدی بود و فشارها، تحریم‌ها و تهدیدها خللی در عزم‌ها بوجود نیاورد.

ایشان افزودند: جمهوری اسلامی ایران در مسیر حرکت به سمت اهداف والای خود، کاملاً مصمم است.

رهبر انقلاب اسلامی ظرفیت‌های گسترش روابط دو کشور را زیاد دانستند و خاطرنشان کردند: جمهوری اسلامی ایران و کره شمالی دشمنان مشترکی دارند زیرا قدرت‌های استکباری، دولت‌های مستقل را برنمی‌تابند.

حضرت آیت الله خامنه‌ای همچنین با اشاره به سفر خود در زمان ریاست جمهوری به کره شمالی از شخصیت آقای کیم ایل سونگ رهبر فقید این کشور تجلیل کردند.

آقای کیم یونگ نام رئیس مجمع عالی خلق جمهوری کره شمالی در این دیدار با ابلاغ سلام‌های آقای کیم جونگ اون رهبر کره شمالی، سفر حضرت آیت الله خامنه ای به کره شمالی در دوران ریاست جمهوری را نقطه عطفی در روابط دو کشور دانست و تأکید کرد: گسترش روابط با جمهوری اسلامی ایران از سیاستهای راهبردی کره شمالی است.

وی همچنین از پیشرفت‌های جمهوری اسلامی ایران در عرصه‌های مختلف تجلیل کرد.

دیدار رئیس جمهور مغولستان با رهبر معظم انقلاب

حضرت آیت الله خامنه‌ای صبح شنبه در دیدار البگ دورج تساخیاگین رئیس جمهور مغولستان به اشتراکات تاریخی و فرهنگی ایران و مغولستان از جمله آثار تاریخی و علمی مربوط به دوران حاکمیت مغول‌ها در ایران اشاره کردند و افزودند: روابط ایران و مغولستان با چنین پیشینه تاریخی باید بیش از پیش گسترش یابد.

ایشان ظرفیت‌ها و توانایی‌های جمهوری اسلامی ایران را بسیار بالا خواندند و تأکید کردند: دو کشور می‌توانند همکاری‌های متنوعی در زمینه‌های اقتصادی – سیاسی – فرهنگی – دانشگاهی و بین المللی داشته باشند.

در این دیدار رئیس جمهور مغولستان، اشتراکات تاریخی و فرهنگی دو کشور را زمینه مساعدی برای گسترش روابط دو کشور دانست و گفت: مغولستان تمایل بسیاری برای روابط گسترده با جمهوری اسلامی ایران از جمله امور اقتصادی، زیربنایی، سیاسی و مبادله استاد و دانشجو دارد.

رئیس جمهور مغولستان تأکید کرد ما نیز با دیدگاه شما درخصوص منطقه عاری از سلاح هسته‌ای موافقیم و استفاده از انرژی صلح آمیز هسته‌ای را حق همه کشورها می‌دانیم.

دیدار رئیس جمهور گینه بیسائو با رهبر معظم انقلاب

حضرت آیت الله خامنه‌ای صبح شنبه در دیدار آقای سریفو ناماژو رئیس جمهور گینه بیسائو، جنبش عدم تعهد را ظرفیت بسیار خوبی برای انواع همکاری‌های میان اعضاء دانستند و گفتند: اگر اعضای این جنبش، همکاری‌های گسترده‌ای را در چارچوب جنبش عدم تعهد تدوین کنند، تلاش قدرت‌های زورگو برای تحریم و فشار بر کشورهای مستقل از بین خواهد رفت.

ایشان با تأکید بر اینکه لازمه همکاری‌های گسترده در چارچوب جنبش عدم تعهد، ایجاد ساز و کارهای اجرایی قوی است، افزودند: قدرت‌های سلطه‌گر تلاش دارند تا اینگونه القاء کنند که هرگونه ایستادگی در برابر آنها غیرممکن است اما اعضای جنبش عدم تعهد می‌توانند خلاف این القائات را اثبات کنند.

آقای سریفو ناماژو رئیس جمهور گینه بیسائو نیز در این دیدار بر تمایل کشورش برای گسترش روابط با جمهوری اسلامی ایران در زمینه‌های مختلف تأکید کرد.


RSS

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *