استفاده از فناوری جدید در تشخیص وب‌سایت‌های سارق هویت

استفاده از فناوری جدید در تشخیص وب‌سایت‌های سارق هویت

استفاده از یک فناوری جدید در تشخیص وب‌سایت‌های سارق هویت نشان می‌دهد که مجرمان سایبری بسیار فعال عمل می‌کنند.

به گزارش ایسنا، تعداد وب‌سایت‌های سارق هویت به بالاترین میزان خود در اوایل سال جاری میلادی رسیده و این موضوع نشان دهنده این است که جعل وب‌سایت‌های قانونی و واقعی همچنان یک تجارت سودمند برای مجرمان سایبری است.

گروه کاری ضد سرقت هویت (APWG) در آخرین گزارش خود اعلام کرده است که ۵۶۸۵۹ وب سایت سارق هویت را در ماه فوریه ۲۰۱۲ شناسایی کرده است. این میزان از رکورد قبلی که متعلق به آگوست ۲۰۰۹ است، یک درصد بالاتر است. APWG یک کنسرسیوم غیر انتفاعی متشکل از بانک‌ها، شرکت‌های امنیتی و دیگر شرکت‌هایی است که روند جرائم سایبری را دنبال می‌کنند.

وب‌سایت‌های سارق هویت، وب‌سایت‌هایی هستند که به ظاهر کاملاً مشابه وب‌سایت‌های اصلی و قانونی هستند و غالباً به تقلید از برندهای مشهور می‌پردازند. این وب‌سایت‌ها از اعتمادی که کاربران به شرکت‌های قانونی دارند، سوءاستفاده کرده و آنها را برای افشا کردن نام کاربری، کلمه عبور و دیگر اطلاعات حساس فریب می‌دهند.

APWG در گزارش خود اعلام کرده است که یکی از علل مشاهده افزایش تعداد وب‌سایت‌های سارق هویت، استفاده از یک فناوری جدید برای تشخیص وب‌سایت‌های کلاهبردار است.

بنا بر اطلاعات سایت سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات، بیش از ۳۸ درصد وب سایت‌های جعلی مربوط به بخش خدمات مالی بوده‌اند. خدمات پرداخت آنلاین و خدمات خرده فروشی نیز به ترتیب در مکان‌های بعدی قرار دارند. همچنین این وب‌سایت‌ها ۳۹۲ برند را جعل کرده‌اند که این نیز یک رکورد محسوب می‌شود.

پیتر کاسیدی، رهبر APWG در این مورد می‌گوید: ” امروزه همه نوع تجارتی آنلاین شده است و لذا فرصت‌های زیادی را برای کلاهبرداری‌های جدید و فریبنده ایجاد کرده است که به سوءاستفاده از ارتباط آنلاین شرکت و مشتریان می‌پردازد. البته مردم نیز نسبت به حملات سرقت هویت هوشیارتر شده و به راحتی فریب نمی‌خورند ولی هنوز هستند افرادی که با استفاده از فریب‌های خلاقانه آنها را مورد سوءاستفاده قرار می‌دهند.”

حدود نیمی از وب‌سایت‌های سارق هویت در سه ماهه اول ۲۰۱۲ از اسامی برندها در URL خود استفاده کرده‌اند که معمولاً مردم را فریب می‌دهد. نکته مثبت اینجاست که وب سایت‌های سارق هویت با توجه به فناوری‌های امنیتی پیشرفته‌تر، سریع‌تر از گذشته شناسایی و متوقف می‌شوند.

لینک ثابت || اضافه شده توسط آرش کریم بیگی|| نسخه قابل چاپ || بازگشت به صفحه اصلی || آرش کریم بیگی

اخبار ICT در ایستنا

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ