استقبال گرم کاربران از پیام‌کوتاه تلفن ثابت

۱۹م آذر ، مهر- قائم مقام مدیرعامل شرکت مخابرات استان تهران، با اعلام استقبال مشترکان تهران و البرز از سرویس پیام کوتاه تلفن ثابت گفت: بیشترین تعداد پیامکهای ارسالی طی ۳ ماهه اخیر مربوط به ارسال پیامک از طریق تلفن ثابت به موبایل بوده است.

ابراهیم یافتیانبا اشاره به امکان ارسال پیامک از طریق تلفن ثابت به روش های مختلفی چون گوشی تلفن ثابت، سرویس پیاثا و آسانک اظهار داشت: ارسال پیام کوتاه از تلفن ثابت به تلفن ثابت و موبایل به طرق مختلفی هم اکنون ممکن شده به نحوی که مشترکان تلفن ثابت می توانند علاوه بر ارسال پیامک با گوشی مخصوص پیام کوتاه و یا دانلود نرم افزار پیامک، بدون گوشی تلفن خاص، پیامک را به شماره همراه و ثابت ارسال کنند.

وی در تشریح جزئیات سرویس پیام کوتاه تلفن ثابت و روشهای ارسال پیامک از این شبکه گفت: سرویس پیام کوتاه تلفن ثابت، ارسال پیام های کوتاه متنی را در شبکه های تلفن ثابت و همچنین امکان تبادل با شبکه موبایل را ممکن می سازد؛ به نحوی که در روش ارسال پیامک از طریق گوشی هایی که قابلیت ارسال پیامک دارند تمامی مشترکان تلفن ثابت تهران و البرز می توانند بدون ثبت نام و پرداخت وجه اولیه پیام کوتاه ارسال کنند.

قائم مقام مدیرعامل شرکت مخابرات استان تهران افزود: همچنین مشترکان تلفن ثابت می توانند از طریق مراجعه به پایگاه اینترنتی شرکت مخابرات استان تهران به نشانی WWW.tct.ir با دانلود نرم افزار ارسال پیامک تلفن ثابت (پیاثا) از طریق مودم و بدون نیاز به اینترنت و تنها با رایانه شخصی به تلفن ثابت یا همراه طرف مقابل خود پیامک ارسال کنند.

یافتیان با بیان اینکه در روش SMS اینترنتی تلفن ثابت که با نام آسانک شناخته می گردد نیز مشترکان می توانند با تلفن ثابت خود و از طریق اینترنت به دیگر مشترکان تلفن ثابت و همراه SMS ارسال کنند، ادامه داد: این سرویس در دو نوع اعتباری و دائمی به متقاضیان عرضه می‌شود که در نوع دائمی هزینه در قبوض مشترکان منظور شده و در نوع اعتباری مشترک هزینه استفاده را پیش پرداخت می کند. به نحوی که در این سرویس شماره فرستنده پیامک همان شماره تلفن ثابت مشترک بوده و حتی مشترکان می توانند پاسخ پیام خود را از خطوط مورد نظر دریافت کنند. این مزیت سبب شده که بسیاری از مراکز آموزشی و مدارس، آژانسهای مسافرتی و شرکتهای تجاری برای فعالسازی این سرویس به مراکز مخابراتی مراجعه کنند.

وی با تاکید بر استقبال خوبی که از این سرویس صورت گرفته، اضافه کرد: متقاضیان استفاده از این سرویس می توانند در صورت انتخاب نوع اعتباری آن قبل از استفاده، از طریق پرداخت اینترنتی نسبت به خرید ماهانه این سرویس اقدام کنند و در صورتیکه بخواهند این سرویس را به صورت دائمی استفاده کنند هزینه استفاده از آن در قبوض صورتحساب آنها محاسبه می‌شود.

این مقام مسئول در شرکت مخابرات تهران با بیان اینکه این سرویس نیازی به تغییر گوشی تلفن مشترکان نخواهد داشت، گفت: از طریق این سرویس مشترکان امکان ارسال همزمان تا ۱۰۰ پیام کوتاه را به صورت انبوه نیز خواهند داشت.

به گفته وی هزینه ارسال پیام کوتاه از طریق گوشی های تلفن ثابت به اندازه یک پالس مکالمه تلفن ثابت به ثابت است اما در سرویس پیامک اینترنتی تلفن ثابت مشترک بابت ارسال هر پیام کوتاه اینترنتی همانقدر باید هزینه کند که این پیام را از طریق گوشی موبایل ارسال می کند. در همین حال ارسال پیامک از تلفن ثابت به ثابت شهری معادل یک پالس مکالمه خواهد بود. همچنین ارسال پیام کوتاه از تلفن ثابت به ثابت بین شهری دو پالس مکالمه محاسبه می گردد و چنانچه مشترک از تلفن همراه به تلفن ثابت SMS ارسال کند با حروف فارسی معادل دو پالس و با حروف انگلیسی معادل ۵ پالس مکالمه محاسبه می گردد. ارسال پیام کوتاه از تلفن ثابت به همراه معادل دو پالس مکالمه محسوب می گردد و تعرفه ارسال پیام کوتاه بین الملل نیز ۵ پالس مکالمه است.

یافتیان مزیت این سرویس را برای مشترکان تجاری عنوان کرد و گفت: مشترکان تجاری تلفن ثابت با کمک سرویس “پیامک اینترنتی یا آسانک ” می توانند به جای ارسال و دریافت پیام کوتاه با پیش شماره های مجازی ۱۰۰۰، ۲۰۰۰ و ۳۰۰۰، با شماره تلفن ثابت خود پیامک ارسال و دریافت کنند؛ برای مشترکان اعتباری، ارسال پیامک از طریق این سرویس نیز بدون محدودیت روزانه بوده و مشترک می تواند تا سقف اعتبار خریداری شده را مصرف کند.
IT Iran
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *