استقرار گردان‌های جنگ نوین در مناطق آلوده به کرونا ویروس

فرمانده نیروی زمینی سپاه از تشکیل قرارگاه زیستی نیروی زمینی سپاه برای مقابله با ویروس کرونا خبر داد.

به گزارش ممتازنیوز به نقل از ایسنا به نقل از سپاه‌نیوز، سردار سرتیپ پاسدار محمد پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه از تشکیل قرارگاه زیستی نیروی زمینی سپاه برای مقابله با ویروس کرونا خبر داد و گفت: همه یگان های جنگ نوین قرارگاه‌های ده گانه نیروی زمینی سپاه در حالت آماده باش کامل هستند.

سردار پاکپور با تشریح اقدامات نیروی زمینی سپاه در روزهای اخیر برای مقابله با ویروس کرونا اضافه کرد: در روزهای اخیر برای استقرار گردان های جنگ نوین اعم از گروه جنگ نوین ۲۴ بعثت، تیپ نیروهای ویژه صابرین و تیپ میرزا کوچک خان برای استقرار در نواحی که ویروس کرونا شیوع یافته است، دستورات لازم صادر شده و یگان‌های مذکور در مناطق مورد نظر مستقر شده‌اند.

وی افزود: همچنین کارشناسان و متخصصین میکروبیولوژی و ویروس شناسی نیروی زمینی سپاه با ابلاغ ماموریت در مناطق آلوده به ویروس کرونا مستقر شده‌اند.

فرمانده نیروی زمینی سپاه در ادامه تصریح کرد: برگزاری جلسات با سازمان تحقیقات و جهاد خودکفایی برای استفاده از سیستم‌های مه پاش و ماشین های “دی اس ام” به منظور انجام اقدامات ضد عفونی در مناطق آلوده به ویروس، هماهنگی یگان‌های  رزمی برای مقابله با ویروس کرونا، هماهنگی خرید اقلام و لوازم مورد نیاز جهت ضد عفونی، پیگیری تامین و تهیه مواد رفع آلودگی و پاکسازی و … از جمله اقدامات مهم نیروی زمینی سپاه در روزهای اخیر برای مقابله با ویروس کرونا بوده است.

وی افزود: از روز ۷ اسفند  یگان‌های جنگ نوین نیروی زمینی سپاه در قم مستقر شده‌اند و مشغول ضد عفونی مناطق و معابر شهر قم هستند. تیپ ویژه صابرین و تیپ ۲۰ رمضان و تیپ میرزا کوچک خان و  تیپ انصار الرسول نیروی زمینی سپاه نیز مشغول گندزدایی محیط های آلوده شهری در استان های گیلان، کرمانشاه و قم و تهران هستند.        

سردار پاکپور با بیان اینکه توانمندی های تخصصی و فوق تخصصی بهداشت و درمان نیروی زمینی سپاه شامل بیمارستان های ثابت ، سیار و تیم های واکنش سریع بهداشتی به طور کامل در آماده باش هستند و به درخواست وزارت بهداشت و درمان یک سامانه بیمارستانی سیار با استعداد ۱۰۰ تخت بستری مجهز به قم اعزام  و مستقر شد، گفت: همچنین یک واحد سی تی اسکن سیار این نیرو نیز در بیمارستان شهدای یافت آباد تهران مستقر شده و  اقدامات تشخیصی بیماران مبتلا به ویروس کرونا را انجام می دهد.        

فرمانده نیروی زمینی سپاه با اشاره به لزوم رعایت دقیق بهداشت در پادگان‌ها و محیط‌های عمومی عنوان داشت: گندزدایی روزانه اماکن عمومی و آسایشگاه ها و سالن های غذاخوری در پادگان ها و شناسایی و غربالگری در ورودی پادگان ها از دیگر اقدامات نیروی زمینی سپاه برای مقابله با کرونا ویروس می‌باشد.  

سردار پاکپور با تشریح اقدامات بهداشت و درمان نیروی زمینی سپاه برای مقابله با ویروس کرونا، گفت: ابلاغ آماده باش به کلیه بیمارستان های نیروی زمینی سپاه، پیگیری تامین اقلام حفاظتی و شوینده های الکلی، بررسی میدانی از بیمارستان شهدای یافت آباد برای راه اندازی سامانه سی تی اسکن، پیگیری تامین لباس محافظ، ماسک N95 و … برای بیمارستان های نیروی زمینی سپاه به منظور امدادرسانی به بیماران کرونایی از جمله اقدامات این نیرو برای مقابله با ویروس کرونا در حوزه بهداشت و درمان است. 

 

وی اضافه کرد: ارائه آموزش‌های حضوری و غیرحضوری برای پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا ویروس و تهیه بروشورهای آموزشی و توزیع در بین افراد مبتلا، آماده سازی سامانه‌های سیار بهداشتی و درمانی برای انجام ماموریت احتمالی، آماده‌سازی ظرفیت ها و تجهیزات گندزدایی محیط‌های آلوده برای مقابله با کرونا ویروس، هماهنگی معاونت بهداری با معاونت عملیات  ( واحد جنگ نوین) برای مقابله با اپیدمی کرونا ویروس، بیماریابی فعال در مراکز تجمعی (درب ورودی پادگان‌ها، آسایشگاهها و…)، آماده سازی تیم ها و خودروهای واکنش سریع بهداشت برای مقابله با ویروس کرونا،  گندزدایی روزانه اماکن عمومی و … از  دیگر اقدامات امدادی، پزشکی و بهداشتی نیروی زمینی سپاه برای مقابله با ویروس کرونا بوده است.    

سردار پاکپور در پایان سلامتی و شفای عاجل برای تمام هموطنان عزیز را که در شرایط شیوع ویروس کرونا دچار بیماری گردیده‌اند را از درگاه خداوند مهربان مسئلت نمود و تاکید کرد: رزمندگان جان بر کف این نیرو تا پایان یافتن این شرایط همانند حوادث و اتفاقات گذشته در خدمت و در کنار هموطنان عزیز خواهند بود.  

انتهای پیام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ