استقلال – الهلال؛ آبی‌ها به دنبال تثبیت صدرنشینی

۸فروردین به نقل از منبع ذکر شده، در پرتال خبری ممتاز نیوز منتشر گردیده است

تیم فوتبال استقلال ایران روز چهارشنبه ۱۴ فروردین در سومین دیدارش در لیگ قهرمانان آسیا مهمان تیم الهلال عربستان است. آبی‌پوشان ایرانی که صدرنشین گروه چهارم لیگ قهرمانان آسیا می باشند برای تثبیت صدرنشینی خود باید در ریاض پیروز شوند. هرچند مساوی در خانه الهلال هم نتیجه مطلوبی برای استقلال محسوب می‌شود ولی در آنصورت اگر العین امارات بتواند مقابل الریان قطر پیروز شود با ۶ امتیاز جای استقلال را در صدر می‌گیرد.

استقلال قبل از سفر به عربستان در دیدار ماراتن گونه و سنگین ۱۲۰ دقیقه‌ای با سپاهان در جام حذفی در ضربات پنالتی بازی را واگذار کرد به همین دلیل بازیکنان این تیم از نظر بدنی و حتی روحی و روانی خسته راهی ریاض شدند. آن هم در شرایطی که فرهاد مجیدی کاپیتان اصلی خود را به دلیل مصدومیت همراه ندارند.

الهلال که با لقب رئیس (زعیم) در فوتبال آسیا شناخته می‌شود یکی از قدرتمندترین و باسابقه‌ترین تیم‌های فوتبال عربستان است و این تیم هم مثل استقلال ایران آبی‌پوش است.

الهلال در لیگ عربستان در رده دوم جدول قرار دارد و در ۲۴ مسابقه ۴ شکست و ۶ مساوی دارد، بنابراین تیم شکست ناپذیری نیست و اگر آبی‌پوشان ایرانی با تمرکز کافی و هوشیاری لازم و البته دقت در زدن ضربات آخر در ریاض بازی کنند پیروزی مقابل الهلال غیر ممکن نیست.

امیر قلعه‌نویی و شاگردانش دوست ندارند که بعد از حذف از جام حذفی برای دومین مرتبه در سال ۹۲ هواداران استقلال را از خود ناراضی کنند به همین دلیل با تمام توان در ریاض بازی خواهند کرد تا حکم صدرنشینی خود را در آسیا از رئیس (الهلال) بگیرند.

پیروزی در ریاض اعتماد به نفس لازم را به استقلال خواهد داد تا آبی‌پوشان در لیگ برتر ایران همچنان با قدرت در کورس قهرمانی به کارشان ادامه بدهند اما شکست در ریاض می‌تواند کار شاگردان قلعه‌نویی را در ادامه لیگ قهرمانان آسیا و لیگ برتر ایران با مشکل مواجه کند. آبی‌پوشان دوست ندارند چنین اتفاقی در ابتدای سال ۹۲ رخ بدهد.

به گزارش فارس، در گروه چهارم آسیا استقلال با ۴ امتیاز صدرنشین است، الهلال عربستان و العین امارات با ۳ امتیاز در رده‌های دوم و سوم قرار دارند و الریان قطر هم با یک امتیاز چهارمین تیم جدول است.


Varzesh3.com | ورزش ۳
باز نشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ