“اسرائیل بعد از ۱۰ سال از بین خواهد رفت”

۲۷ آبان ،

هنری کیسنجر و حدود ۱۶ سرویس ویژه اطلاعاتی آمریکا بدین نظرند که اسرائیل در آینده نزدیک به عنوان یک دولت مستقل از بین خواهد رفت.

به گزارش تفسیری گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نوشته رسانه Vixednews (دنیا) از جمهوری تاجیکستان، نیویورک پست این سخنان هنری کیسنجر، وزیر امورخارجه اسبق آمریکا را نقل قول کرده است که می‌گوید: “اسرائیل بعد از ۱۰ سال از بین خواهد رفت.” به نظر وی، دیگر تریلیون‌ها دلار وسایل و مهمات جنگی آمریکا برای اسرائیل سودی نخواهد داشت.

آژانس‌های اطلاعاتی آمریکا نیز با این نظر کیسنجر موافق می باشند. ۱۶ آژانس اطلاعاتی آمریکا که حاوی ۷۰ میلیارد دلار بودجه می باشند، گزارش تفسیریی در ۸۲ صفحه با نام “آمادگی برای خاورمیانه بدون اسرائیل” تهیه کرده‌اند.

کارمندان سرویس‌های اطلاعاتی آمریکا به ۷۰۰ هزار مهاجر اسرائیلی اشاره می‌کنند که در اراضی اشغال شده در سال ۱۹۶۷ به طور غیرقانونی به سر می‌برند. جهان معتقد است که این اراضی متعلق به فلسطینی‌هاست. اسرائیل در وضع جمهوری آفریقای جنوبی در اواخر سال دهه ۸۰ قرار دارد. سرویس‌های اطلاعاتی آمریکا در این باره اتفاق نظر دارند که اسرائیل دیگر نمی‌تواند با نیروهای فزاینده هوادار فلسطین از جمله بهار عربی، بیداری اسلامی و جمهوری اسلامی ایران مقابله کند.

در گزارش تفسیری سرویس‌های اطلاعاتی گفته می‌شود، دولت آمریکا برای ادامه حمایت از اسرائیل بر خلاف خواسته‌های بیشتر از یک میلیارد همسایه مسلمان آن، ذخایر مالی و نظامی ندارد.

این گزارش تفسیری تصریح کرده است: آمریکا مجبور خواهد شد برای به اعتدال آوردن مناسبات خود با بیشتر از ۵۰ کشور اسلامی و دفاع از منافع ملی خود از اسرائیل صرف نظر کند.

عجیب این است که کیسنجر و سایر مؤلفان این گزارش تفسیری درصدد گرفتن ماتم در مرگ اسرائیل نیستند. این در حالی است که کیسنجر یک یهودی است و آمریکایی‌ها و از جمله کارمندان سرویس ویژه آن کشور تحت تأثیر رسانه‌های اسرائیل‌گرا قرار داشتند.

آمریکایی‌ها که با اوضاع بین‌المللی به خوبی آشنایی دارند، از آشتی ناپذیری و تندروی و دیوانگی‌های اسرائیل خسته شده‌اند. سخنرانی بی معنی و خنده دار نتانیاهو در سازمان ملل و نشان دادن عکس بمب کاریکاتوری توسط او آخرین اشتباه لیدر اسرائیل بود که بعداً خودش “صهیونیست بی عقل” نام گرفت. لابی‌های اسرائیلی که روزنامه نگاران واقع گرای آمریکایی را کنار می‌زنند، سبب نارضایتی آمریکایی‌ها شده است.

دلیل دیگر این است که اغلب یهودی‌های آمریکا طرفدار سیاست اسرائیل نیستند. طبق یک نظرسنجی که اخیرا بین جوانان یهودی تبار آمریکایی انجام شد، معلوم شد که “جانبداری از اسرائیل از مد افتاده است!”

دلیل مهم دیگر این است که مردم آمریکا هر چند بیشتر درک می‌کنند که وقایع ۱۱ سپتامبر کار دست اسرائیل و هوادارانش است و نه اسلامی‌های بنیادگرا. از جمله، یکی از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری در ۶ نوامبر ۲۰۱۲ به صراحت اعلام داشت که وقایع ۱۱ سپتامبر کار دولت اسرائیل بود و نه القاعده. هدف از این اقدامات تروریستی با استفاده از “خون و احساسات” مستحکم نمودن اتحاد خلل ناپذیر اسرائیل و آمریکا بود.

سرویس‌های اطلاعاتی آن کشور به این نتیجه رسیده‌اند آمریکا در جنگ‌هایی که به خاطر حمایت از اسرائیل انجام می‌دهد، هزاران تبعه خود را از دست می‌دهد که ضربه ای است به منافع دولت و ملت آمریکا.

به همین سبب کیسنجر و کارمندان سرویس‌های اطلاعاتی آمریکا بطور غیر مستقیم اعتراف می کنند که حوادث ۱۱ سپتامبر یک اقدام رذیلانه و خائنانه اسرائیل و طرفدارانش است و نه مسلمانان. از اینجاست که آنها می‌گویند مهلت موجودیت اسرائیل دارد به پایان می‌رسد.

انتهای پیام


ایسنا
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *